Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Letnie warsztaty teatralne z aktorami Cricot 2

Letnie warsztaty teatralne z aktorami Cricot 2

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza praktyków teatru do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez aktorów teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora - Ludmiłę Rybę i Romana Siwulaka, a także reżysera Mariusza Orskiego.

Celem warsztatu jest poznanie i zgłębienie poszczególnych technik aktorskich Tadeusza Kantora poprzez improwizacje, ćwiczenia na scenie i etiudy. Centralnym punktem warsztatów jest relacja aktor-przedmiot.

Warsztaty Ludmiły Ryby odbywać się będą w Instytucie Teatralnym w Warszawie w dniach 1-10 lipca 2015 roku, codziennie, w godzinach 10.30-13.30 i 14.30-18.30. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na adres [email protected] należy przesyłać zgłoszenia zawierające dane adresowe, informacje o sobie oraz krótki list motywacyjny. Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 czerwca. Osoby wybrane na podstawie zgłoszeń przez prowadzącą zostaną o tym powiadomione do 20 czerwca.

Warsztaty teatralne aktora Romana Siwulaka "Czynniki pierwsze", 17-28 sierpnia 2015

Tematyka warsztatów związana będzie z zaczerpniętą od Tadeusza Kantora ideą mini-czynności, stanowiących o byciu aktorem. Zamiast myślenia o całości występu doprowadzonego do końca, uczestnicy skupią się raczej na najdrobniejszych elementach aktorskiego kunsztu.

Warsztaty Romana Siwulaka odbywać się będą w Instytucie Teatralnym w dniach 17-28 sierpnia 2015, w godzinach 10.30-13.30 i 14.30-17.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na adres [email protected] należy przesyłać zgłoszenia zawierające dane adresowe, informacje o sobie oraz krótki list motywacyjny. Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 czerwca. Osoby wybrane na podstawie zgłoszeń przez prowadzącego zostaną o tym powiadomione do 30 czerwca.

Warsztaty teatralne Mariusza Orskiego "Uważność w pracy aktora – pracy nad sobą i nad rolą", 11- 18 lipca 2015

Uważność - "mindfulness" - ma ogromne znaczenie w pracy aktora. Warsztaty pozwolą uczestnikom odkryć uważność w pracy nad sobą i swoim ciałem, a także nad rolą, w którą się wcielają. Ćwiczenia są w znacznym stopniu inspirowane techniką Mind-Body Stress Reduction, opracowaną przez profesora medycyny z Uniwersytetu Massachussets, Jona Kabat-Zinna.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy zostaną wybrani przez prowadzącego na podstawie zgłoszeń. Powinny one zawierać podstawowe informacje biograficzne, dane teleadresowe oraz list motywacyjny. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres [email protected] do 15 czerwca 2015. Osoby przyjęte na warsztaty zostaną o tym powiadomione drogą mailową.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!