Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Esperal Warszawa - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

Esperal Warszawa - wszywka alkoholowa w Twoim mieście

reklama
Uzależnienie od alkoholu to choroba, która nie może być lekceważona. Kiedy jest bagatelizowana, prowadzi do wyniszczenia organizmu, a nierzadko również do śmierci. Badania pokazują, że problem z kontrolowaniem spożywania alkoholu dotyczy już ponad 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. W leczeniu choroby alkoholowej podstawą są odpowiedzialne i zdecydowane działania. Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów i powiedz STOP alkoholizmowi.

Czym jest i jak działa wszywka alkoholowaWszywka alkoholowa to lek o nazwie disulfiram, który ogranicza chęć spożywania alkoholu przez to, że wywołuje silne objawy zatrucia pokarmowego. Implantacja esperalu to obecnie najbardziej skuteczna pomoc w leczeniu alkoholizmu. Lek esperal wszywany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych chirurgów w Warszawie. Działanie tabletek jest na tyle silne, że sukcesywnie powoduje awersję do picia alkoholu. Producent gwarantuje działanie leku przez 8 miesięcy, ale w praktyce wszywka alkoholowa działa nawet około 12 miesięcy.

Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zignorują obecność tabletek w organizmie i wypiją choćby niewielką ilość alkoholu, będą musiały zmierzyć się z licznymi i uciążliwymi dolegliwościami. Do najczęstszych objawów należą: nudności i wymioty, ból głowy, duszności, lęk i uczucie niepokoju, metaliczny posmak w ustach, czy skoki ciśnienia. Pierwsze dolegliwości pojawiają się już po kilku minutach od spożycia alkoholu i nieprzerwanie mogą trwać nawet do 10 godzin.

Walka z nałogiem za pomocą wszycia esperaluAlkoholizm jest chorobą przewlekłą, która przejmuje kontrolę nad całym życiem osoby uzależnionej. Leczenie alkoholizmu dzięki terapii awersyjnej pomoże Ci odzyskać kontrolę nad życiem i zacząć wszystko od nowa. Wszywka alkoholowa jest najbardziej skuteczną pomocą w walce z uzależnieniem od alkoholu, która pozwala zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było skuteczne, zaleca się kompleksową terapię uzależnień. Wszystkim osobom uzależnionym, oprócz wszywki alkoholowej, proponujemy więc odtrucie alkoholowe, które łagodzi objawy zespołu odstawiennego oraz spotkania z psychoterapeutą, które pozwalają zrozumieć źródło problemu i zacząć życie od nowa.

Ile kosztuje zabieg implantacji esperalu w Warszawie?Ceny za implantację esperalu w Warszawie są bardzo różne i zazwyczaj zależne od wybranego pakietu i od tego, jaki jest stopień zaawansowania uzależnienia. W poradni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet cena za zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej zaczyna się od 500 złotych. Na podstawową cenę zabiegu składa się: implantacja wszywki alkoholowej, znieczulenie miejscowe, konsultacja medyczna, szwy, usunięcie szwów, antybiotyk.

obraz

Zabiegi wszycia wszywki alkoholowej w przychodni Nasz Gabinet w WarszawieZabieg wszycia esperalu w Warszawie wykonywany jest przez najlepszych specjalistów z całego miasta i wraz ze wstępną konsultacją z lekarzem w poradni trwa średnio 30 minut. Konsultacja jest niezbędna, ponieważ dzięki niej lekarz sprawdza ogólny stan zdrowia pacjenta i dostosowuje do niego odpowiednią porcję leku. W trosce o komfort naszych pacjentów wszywki alkoholowe wszywane są w znieczuleniu miejscowym, a sam preparat umieszcza się głęboko pod skórą pacjenta (zazwyczaj w okolicy pośladków).

Sama wszywka alkoholowa nie jest inwazyjna, a bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego życia. W zależności od wybranego pakietu zabiegu stosuje się szwy rozpuszczalne albo tradycyjne szwy chirurgiczne. W przypadku tych drugich konieczne jest zgłoszenie się do ich usunięcia po koło 10-14 dni od wykonania zaszycia.

Co się stanie, jeśli nie przestanę spożywać alkoholu po wszyciu esperalu?Po implantacji esperalu spożycie alkoholu (nawet w niewielkiej ilości) powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Lekceważąc wszywkę alkoholową, trzeba być gotowym na:
• nudności i wymioty,
• zawroty głowy,
• silny ból głowy,
• duszności,
• uczucie niepokoju i lęk,
• kołatanie serca
• metaliczny posmak w ustach,
• skoki ciśnienia,
• zaczerwienienie twarzy,
• zwiększoną potliwość,
• zaburzenia psychiczne.
• Zbyt wysoki poziom aldehydu octowego nasila takie schorzenia jak: niewydolność wątroby i nerek, choroby układu oddechowego, padaczkę.

Może i z pozoru dolegliwości te przypominają zwykłego kaca, jednak wszycie esperalu sprawia, że dolegliwości te są dużo silniejsze. Należy pamiętać, że esperal działa natychmiast po kontakcie z każdą ilością alkoholu - również w postaci cukierka czy płynu do płukania ust.

Zabieg wszycia esperalu - jak się do niego przygotowaćAby zaszycie alkoholowe było możliwe do wykonania, pacjent musi zachować absolutną trzeźwość na minimum 24 godziny przed planowanym zaszyciem. Zaleca się jednak, aby czas ten został wydłużony do 48 godzin. Zagwarantuje to większe bezpieczeństwo oraz wyeliminuje ryzyko pojawienia się powikłań spowodowanych wszywką alkoholową.

Nagłe zaprzestanie picia alkoholu zazwyczaj prowadzi do zespołu odstawiennego, który stanowi ogromne wyzwanie dla osób z problemem alkoholowym. Aby ochronić się przed ciężkimi objawami abstynencyjnymi, zaleca się wykonanie odtrucia alkoholowego, który pozwala przerwać cug alkoholowy i oczyścić organizm z toksyn, a także łagodzi skutki nagłego odstawienia alkoholu.

Pacjent zgłaszający się na zabieg ma także obowiązek zapoznać się z wszystkimi reakcjami organizmu, które może powodować esperal, jeśli po zabiegu nie zaprzestanie on konsumpcji napojów alkoholowych.

Jak długo działa esperal?Esperal pomaga w walce z chorobą alkoholową właściwie od momentu wykonania zabiegu. Pierwsze objawy pojawiają się bezpośrednio po spożyciu alkoholu i mogą utrzymywać się aż do 10 godzin, sukcesywnie uniemożliwiając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o ogólne działanie leku esperal - wszywka alkoholowa ogranicza chęć picia alkoholu przez średnio 8 miesięcy, jednak w praktyce oryginalny esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Zabieg wszywania esperalu - przeciwwskazaniaAlkoholik, który chce skorzystać z zabiegu wszycia esperalu, musi najpierw zgłosić się na konsultację z lekarzem. Występują czynniki, które uniemożliwiają skorzystanie z takiej formy wsparcia leczenia choroby alkoholowej. Są to przede wszystkim:
• nadwrażliwość na disulfiram,
• stan nietrzeźwości pacjenta lub spożycie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem,
• problemy z układem krążenia (w tym nadciśnienie tętnicze),
• problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
• zażywanie określonych leków.

Uniemożliwić zabieg mogą też inne czynniki, które w opinii lekarza, mogą mieć wpływ na działanie esperalu lub pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych.

obraz

Profesjonalne wsparcie pod kontrolą lekarzaPodstawowym etapem w terapii leczenia uzależnień jest zdanie sobie sprawy z istnienia problemu i przyjęcie pomocy z zewnątrz. Leczenie nałogu alkoholowego jest niezwykle trudne i wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji ze strony pacjenta. W przypadkach, kiedy choroba jest na tyle zaawansowana, że żadna z tradycyjnych metod leczenia alkoholizmu nie przyniosła oczekiwanych efektów, niezbędna okazuje się terapia odwykowa w ośrodku zamkniętym.

Specjalistyczna terapia uzależnień w prywatnej przychodni Nasz Gabinet w Warszawie zajmuje się kompleksowym leczeniem alkoholizmu i zapewnia indywidualny sposób leczenia dla każdego pacjenta. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pacjent zainteresowany wszyciem esperalu otrzymał należytą pomoc i w naszej placówce czuł się dobrze, a zarazem bezpiecznie.

Po pomoc w leczeniu uzależnienia może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i jej najbliżsi (osoby współuzależnione). Esperal jest na ten moment najskuteczniejszą pomocą w walce z nałogiem alkoholowym, jednak aby przyniosła ona oczekiwane efekty, powinna iść w parze zarówno z detoksem alkoholowym, jak i psychoterapią. Tylko takie podejście do leczenia alkoholizmu pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie choroby.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama