Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Olfen Uno - Jak działa? Kiedy się stosuje?

Olfen Uno - Jak działa? Kiedy się stosuje?

reklama

Ze stosowaniem kortykosteroidów warto się wstrzymać, gdyż powodują one szereg skutków ubocznych. Lepiej zacząć od czegoś skutecznego, ale delikatniejszego w działaniu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób borykających się z chronicznym bólem, który może być spowodowany przykładowo zmianami zwyrodnieniowymi. Choroby o podłożu reumatologicznym są bardzo uporczywe i potrafią spędzać sen z powiek. Do łagodzenia dolegliwości bólowych stosuje się między innymi niesteroidowy lek zapalny w postaci Olfen UNO.

W jakim celu stosuje się lek Olfen UNO?

Olfen UNO jest lekiem o działaniu ogólnym, dlatego znalazł szerokie zastosowanie. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zmniejsza on stany zapalne w organizmie, niweluje ból, znosi gorączkę. Za działanie preparatu odpowiada zawarta w nim substancja czynna w postaci diklofenaku. Przepisuje się go osobom zmagającym się z bólem o różnym nasileniu. Olfen UNO będzie odpowiedni dla pacjentów, u których zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę zwyrodnieniową, reumatyzm pozastawowy, chorobę Bechterewa. Środek zawierający diklofenak jest odpowiedni przy bólach po urazach i przebytych operacjach. Wskazaniem do jego stosowania są bóle stawowe i miesiączkowe. Olfen UNO pomaga przy różnych jednostkach chorobowych, którym towarzyszy obrzęk, stan zapalny, ból i gorączka. Warto mieć na uwadze to, że Olfen UNO wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego ze względu na to, że jest on odporny na działanie soku żołądkowego. Maksymalne stężenie we krwi pojawia się już nawet po dwóch godzinach, ale czas ten może ulec wydłużeniu, w zależności od organizmu. Olfen UNO jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych, nie zaleca się stosowania go u dzieci i młodzieży.

O czym należy pamiętać przy przyjmowaniu preparatu Olfen UNO?

Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania leku Olfen UNO, które trzeba wykluczyć, jeśli chce się zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Nie jest to preparat odpowiedni dla osoby z zaburzeniami czynności układu krwiotwórczego, nadwrażliwej na kwas acetylosalicylowy lub jakąkolwiek substancję zawartą w leku. Przeciwwskazaniami do stosowania Olfen UNO są także: choroba wrzodowa żołądka/jelit i krwawienia z tych narządów. Nie należy przyjmować leku przy niewydolności wątroby, nerek i serca. Stosowanie Olfen UNO może przyczynić się do wystąpienia różnych skutków ubocznych. U niektórych osób pojawiają się skurcze i tkliwość brzucha, ale objawy te ustępują samoczynnie w krótkim czasie. Zdarzają się także krwawienia z odbytu, krwawe biegunki, nudności, wzdęcia, wymioty, wysypka, bóle i zawroty głowy.

Artykuł powstał we współpracy z e-Recepta Medyk Online i Holter HELP

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama