Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ubezpieczenie online w UNIQA – sprawdź koszt składki OC

Ubezpieczenie online w UNIQA – sprawdź koszt składki OC

reklama

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi mieć wykupione ubezpieczenie OC komunikacyjne. Według danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) w okresie od 1 marca do 31 lipca 2020 roku średnia wysokość składki na OC wynosiła 550 zł rocznie. Ile zapłacisz za ochronę? Wylicz składkę na ubezpieczenie OC online w UNIQA.

Obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC jest zaliczane do grona obowiązkowych, co oznacza, że musi je mieć każdy pojazd podlegający rejestracji w Polsce. Chroni ono przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych lub majątkowych spowodowanych w ruchu drogowym m.in. podczas wysiadania i wsiadania do auta czy podczas pakowania i rozładowywania samochodu. Jeśli zdarzy się wypadek i to Ty będziesz sprawcą, to za naprawę samochodu poszkodowanego zapłaci ubezpieczyciel, u którego wykupiłeś OC.

Pomimo faktu, że komunikacyjne ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, wielu kierowców nie dba o dopełnienie tej formalności. Takie sytuacje mogą jednak szybko zostać zidentyfikowane przez UFG, który nałoży karę za brak OC na nieubezpieczonego właściciela samochodu. W 2019 roku UFG wystawił około 127 tys. wezwań do opłaty za brak OC komunikacyjnego, a pamiętać należy, że z roku na rok rośnie wysokość sankcji finansowych w takim przypadku. W 2022 roku za brak ubezpieczenia OC grożą kary w wysokości:

  • dla samochodów osobowych – maksymalnie 6020 zł przy spóźnieniu powyżej 14 dni, 3010 zł, gdy przerwa w OC trwa od 4 do 14 dni oraz 1200 zł przy przerwie do 3 dni,
  • dla samochodów ciężarowych – maksymalnie 9030 zł przy spóźnieniu powyżej 14 dni, przy przerwie od 4 do 14 dni – 4520 zł, a przy przerwie do 3 dni – 1810 zł,
  • dla pozostałych pojazdów – maksymalnie 1000 zł przy spóźnieniu powyżej 14 dni, przy przerwie od 4 do 14 dni – 500 zł, a przy przerwie do 3 dni – 200 zł.

Nie dopuść do konieczności zapłaty kary. Sprawdź, ile w przypadku Twojego samochodu będzie Cię kosztowało ubezpieczenie online w UNIQA.

Kalkulator ubezpieczenia komunikacyjnego OC

Bez wychodzenia z domu i umawiania się na spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym w UNIQA możesz zapoznać się z ofertą. Kalkulator OC umożliwia wywiązanie się ze wszystkich formalności związanych z objęciem Twojego pojazdu odpowiednią ochroną.

Wystarczy skorzystać z kalkulatora składki na OC, który ma postać łatwego w obsłudze formularza elektronicznego. Należy do niego wpisać:

  • dane pojazdu – na kogo jest zarejestrowany, czy jest leasingowany, jaki to rodzaj auta, rok produkcji, jakiej marke, gdzie jest położona kierownica, jaka jest data pierwszej rejestracji pojazdu, aktualny przebieg, zakładany roczny przebieg, sposób użytkowania, miejsce parkowania w nocy, czy pojazd jest sprowadzony i od kiedy potrzebne jest ubezpieczenie;
  • dane właściciela – imię, nazwisko, numer PESEL, rok wydania prawa jazdy, kod pocztowy miejsca zamieszkania, stan cywilny oraz czy właściciel ma dzieci poniżej 26. roku życia.

Bardzo ważną kwestią wpływającą na wysokość składki na OC komunikacyjne Twojego pojazdu jest to, jak kształtowała się w ostatnich latach Twoja historia ubezpieczenia. W UNIQA możemy ją pobrać i sprawdzić w bazach danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli w ostatnich latach nie miałeś żadnych szkód z OC, możesz liczyć na przyznanie wysokich zniżek na OC, w wyniku czego składka na takie ubezpieczenie będzie jeszcze niższa.

Już sam fakt, że chcesz wykupić ubezpieczenie OC pojazdu online w UNIQA powoduje, że możesz skorzystać z 15-procentowego rabatu na taką ochronę.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama