Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sztuka nie wyklucza: zbiórka Fundacji "Daj herbatę"

Sztuka nie wyklucza: zbiórka Fundacji "Daj herbatę"

reklama
Fundacja "Daj herbatę" ruszyła ze zbiórką na rzecz wsparcia osób w kryzysie bezdomności. Tym razem celem są kulturalne wyjścia dla grupy "Domniemani" w ramach Arteterapii. Program trwa od kilku miesięcy i cieszy się ogromną sympatią. Choć grupa często korzysta z bezpłatnych wydarzeń, czasem jednak potrzebne są dodatkowe fundusze. Nie wszystkie atrakcje kulturalne są przecież darmowe.

Hasło projektu "Sztuka nie wyklucza" zostało wymyślone przez jednego z członków grupy w czasie wizyty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Na zdjęcie wizyta właśnie w tym miejscu.

Z tygodnia na tydzień widać zmianę w ich podejściu do sztuki, odbiorze i w tym jak bardzo chcą uczestniczyć w takich zajęciach - mówią organizatorzy zbiórki. - Z zamkniętych w sobie stają się bardziej śmiali, kontaktowi, rozmowni.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na różne atrakcje kulturalne. W planach są kolejne projekty: mural na kamienicy, rzeźba społeczna.

Fundacja "Daj herbatę" działa na rzecz ludzi doświadczających bezdomności w duchu redukcji szkód i skupia się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb. W każdy poniedziałek przy Dworcu Centralnym rozdają ciepłe posiłki i napoje.

Zbiórka projektu "Sztuka nie wyklucza" ⤵️

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama