Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zakup mieszkania bez pośredników – czy warto?

Zakup mieszkania bez pośredników – czy warto?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Samodzielne poszukiwanie nieruchomości może posiadać dobre i złe strony. Niezaprzeczalnie znalezienie mieszkania bez pomocy pośrednika może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zanim jednak podejmiesz decyzję o szukaniu ogłoszeń na własną rękę, sprawdź, na co zwrócić uwagę.

W ostatnim czasie rynek nieruchomości notuje bardzo dynamiczny rozwój. Potencjalni kupujący mają pod dostatkiem ofert, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ogłoszenia wystawiane są przez agencje nieruchomości, a także przez osoby prywatne. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne poszukiwanie wymarzonego mieszkania. Dużą bazę ogłoszeń bez pośredników można znaleźć na Adresowo.pl - mieszkania w Warszawie.

Czy kupowanie mieszkania na własną rękę jest bezpieczne?Osoby planujące zakup mieszkania, muszą przede wszystkim dobrze skalkulować swój budżet. Koszty związane z całym procesem zakupu są bardzo wysokie, co czasem zmusza do poszukiwania pewnych oszczędności. Jednym z pomysłów na zmniejszenie wydatków jest zakup mieszkania na własną rękę. Korzystanie z agencji nieruchomości często wymaga opłaty rzędu nawet kilku procent za dokonanie transakcji.

Samodzielne przeszukiwanie ofert teoretycznie pozwala na zaoszczędzenie wydatków. Jednak nieprawidłowa weryfikacja nieruchomości może przynieść nieoczekiwanie jeszcze większe koszty. Dlatego podjęcie próby samodzielnego znalezienia mieszkanie musi być połączone ze zdobyciem koniecznej wiedzy pozwalającej dokładnie sprawdzić mieszkanie.

Porównaj ceny: Mieszkania w Warszawie – ile za metr kwadratowy w zależności od dzielnicy?

Gdzie szukać mieszkań bez pośredników?Mieszkanie bez pośredników jest w centrum zainteresowań, zarówno kupujących, jak i sprzedających. Sprzedający często liczą na wynegocjowanie wyższej ceny, natomiast kupujący na wynegocjowanie niższej. Znalezienie mieszkania bez pośredników nie jest niczym wymagającym. Wystarczy skorzystać z kilku oczywistych źródeł informacji.
Przede wszystkim są to portale internetowe. Te najbardziej popularne zawierają dużo ofert, w tym od prywatnych osób. Bardziej czasochłonne, lecz również skuteczne, jest zwiedzenie dzielnicy, w której chce się mieszkać w poszukiwaniu banerów osób chcących sprzedać swoje lokum. Dość popularną praktyką jest wywieszanie informacji o sprzedaży mieszkania na balkonie, lub w oknie. Trzecim dobrym sposobem jest poproszenie o pomoc znajomych. Nic tak dobrze nie działa, jak poczta pantoflowa.

Weryfikacja stanu prawnego – na co zwrócić uwagę?Dokonując zakupu mieszkania, szczególnie z rynku wtórnego, należy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy. Najważniejsze z nich to:
- stan prawny mieszkania,
- stan techniczny lokalu mieszkalnego,
- sąsiedztwo oraz lokalizacja,
- wysokość wszelkich opłat.

Dokonanie tych weryfikacji to konieczność, która gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Nikt nie lubi kupować kota w worku. Niestety, podpisanie ostatecznych umów notarialnych wiąże się z akceptacją stanu faktycznego nieruchomości. Na tym etapie ciężko dochodzić praw związanych z potencjalnymi niedociągnięciami.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę