Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Reduta w pięciu zmysłach - nowa przestrzeń kreatywna

Reduta w pięciu zmysłach - nowa przestrzeń kreatywna

reklama
Galeria Atrium Reduta otworzyła Piąty Wymiar – unikatową przestrzeń, w której można doświadczać, bawić się, uczyć i odkrywać przy użyciu pięciu zmysłów. Intencją tego konceptu jest rozbudzanie zainteresowań zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz zwiększanie świadomości kulturalnej, artystycznej i naukowej. Od początku maja, trzy dni w tygodniu strefa będzie otwarta dla gości centrum, oferując szereg bezpłatnych warsztatów rozwojowych.

Przestrzeń kreatywna

Strefa Piąty Wymiar to wyjątkowa przestrzeń na terenie Atrium Reduta – otwarta z myślą o: rodzicach dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dorosłych i seniorach. Jest to miejsce nawiązywania nowych relacji, pobudzania kreatywności, wymiany międzypokoleniowych doświadczeń oraz nauki poprzez zabawę. We współpracy ze specjalistami i pasjonatami różnych dziedzin Galeria Atrium Reduta przygotowała rozmaite cykle bezpłatnych warsztatów. Szczegółowy program zajęć znajduje się na stronie placówki: link

Aktywny maj w Piątym Wymiarze

Dla najmłodszych gości Piątego Wymiaru Atrium Reduta przygotowało szereg darmowych warsztatów plastycznych i edukacyjnych wspierających prawidłowy rozwój. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami integracji sensorycznej prowadzone będą przez terapeutę SI. Ich tematyka skupiać się będzie na stymulowaniu rozwoju zmysłu słuchu, dotyku, priopercepcji i wzroku. Ruch i muzyka dla smyka oraz Gordonki to warsztaty rozwijające umiejętności twórcze poprzez grę na instrumentach, śpiew i taniec. Ich celem jest także budowanie relacji dziecka z rodzicem i rówieśnikami. W programie znajdują się również zajęcia Hello Kids, wykorzystujące naturalne predyspozycje maluszków do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Z pewnością dzieciom do gustu przypadną warsztaty malowania na folii stretch – Sztuka dla malucha, dające maluchom możliwość wyrażania ekspresji twórczej.

Starsze dzieci z kolei będą miały okazję eksperymentować ze światem barw i struktur podczas Zabawy z kolorami. W trakcie kreatywnych warsztatów Eko artyści w akcji uczestnicy będą wykonywać prace w różnych technikach plastycznych w powiązaniu z ekologią. Natomiast zajęcia zatytułowane Przyszedł maj w to mi graj poświęcone będą ćwiczeniu motoryki małej poprzez lepienie, klejenie i wycinanie. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość spotkania z logopedą podczas zajęć z Gimnastyki buzi i języka, które będą dla dzieci okazją do stymulowania rozwoju mowy poprzez odpowiednie ćwiczenia i zabawę.

Zajęcia dedykowane dzieciom do 10. roku życia skupiają się na zabawach związanych z integracją sensoryczną i rozwojem kreatywności. Podczas warsztatów Gniotki oraz Zróbmy sobie slime dzieci będą mogły samodzielnie zrobić proste zabawki sensoryczne, w różnych kształtach i kolorach, eksperymentując z materiałami o różnej strukturze. A podczas lekcji Gry w brydża dzieci dowiedzą się, że jest to sport rozwijający wiele umiejętności idących w parze ze szkolną nauką.

Także dorośli w każdym wieku znajdą w Piątym Wymiarze coś dla siebie. Osoby, które chcą postawić Pierwsze kroki na siłowni, zapraszamy na spotkania z trenerem siłowni City Fit. Świeżo upieczone mamy z maluszkami, pragnące wrócić do aktywności fizycznej i odzyskać siły po porodzie mogą skorzystać z łagodnej Jogi dla mam. Seniorom szczególnie dedykowane są zajęcia Zdrowy kręgosłup, których celem jest wzmacnianie i rozluźnianie mięśni oraz ogólna mobilizacja organizmu. W harmonogram zajęć dla dorosłych wpisany jest także cykl spotkań Zdrowie pod kontrolą, na których można przećwiczyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy czy poznać zasady zdrowego odżywiania. W ostatni wtorek maja odbędzie się szczególne spotkanie - Afryka oczami pracownika UNICEF, którego gościem będzie podróżniczka, doktor afrykanistyki i pracownik UNICEF, i opowie o kulturach i religiach afrykańskich, a także jak fundusze z codziennych zbiórek i spadków ratują życie tamtejszych dzieci.

Piąty Wymiar w Atrium Reduta ruszył pełną parą 6 maja. Przestrzeń jest dostępna dla odwiedzających w każdy wtorek, piątek i sobotę w godzinach między 11:00 a 18:00. Lokal znajduje się na pierwszym piętrze obok strefy restauracyjnej i Sali Zabaw Eurolider.

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez kontakt mailowy info.5wymiarreduta@gmail.com
Więcej informacji: link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama