Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Warsztaty filmowe: Późne debiuty na Zaciszu

Warsztaty filmowe: Późne debiuty na Zaciszu

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY, ul. Blokowa 1

Terminy warsztatów filmowych dla seniorów - wtorki, godz. 9:30-12:30 (Galeria DK Zacisze):
• 10, 17, 24, 31 maja 2016
• 7, 14 czerwca 2016
• 4, 11, 18 października 2016

Zapisy: [email protected], [email protected], tel. 792 799 550

Późne debiuty na Zaciszu to nowy projekt Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi”, który stanowi piątą odsłonę cyklu Późne debiuty. Ma na celu podniesienie aktywności społecznej osób starszych, integrację między- i wewnątrzpokoleniową oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu poprzez organizację warsztatów filmowych dla mieszkańców Warszawy powyżej 60. roku życia.

W ramach tego przedsięwzięcia będą prowadzone:
• warsztaty filmowe, kontynuacja i rozszerzenie warsztatów realizowanych w ramach Jesiennych Spotkań Filmowych
• wakacyjne warsztaty komputerowe
• indywidualne poradnictwo w zakresie obsługi sprzętu komputerowego
• realizacja dwóch etiud i ich premiera w kinie
• cykl wykładów dla słuchaczy UTW o tematyce filmowej.

Każda edycja składa się z trzech faz: warsztatów filmowych prowadzonych techniką wideo uczestniczącego, fazy realizacji filmów przez uczestników – seniorki i seniorów oraz kinowych premier nakręconych etiud.
Jednym z najważniejszych elementów techniki wideo uczestniczącego jest pozostawienie wolności co do tematów, formy czy gatunku filmowego. Wolność w ekspresji twórczej jest dla nas wartością nadrzędną, mówi Łukasz Szewczyk ze Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi”. Uczestnicy w poszukiwaniu inspiracji do nakręcenia filmów posiłkują się głównie własnym otoczeniem. To codzienne sprawy skupiają najwięcej emocji i refleksji.

Co ważne, wiek w żadnym wypadku nie stanowi przeszkody w nauce obsługi sprzętu: - Nasze warsztaty są tak przemyślane, żeby absolutnie każdy mógł nauczyć się, przynajmniej w podstawowym stopniu, realizować filmy. Nawet jeżeli uczestnicy nigdy nie mieli do czynienia z aparatami fotograficznymi czy kamerami, mogą wziąć udział w projekcie i cieszyć się ze wspólnej pracy i powstałych filmów – podsumowuje Łukasz Szewczyk.

Opis uczestniczki projektu Małgorzaty Siemiątkowskiej: W 2012 roku uczestniczyłam w warsztatach filmowych organizowanych przez Stowarzyszenie COTOPAXI. Na wspólnym gruncie spotkali się seniorzy i młodzież. Pod kierunkiem Łukasza Szewczyka i jego ekipy uczyliśmy się warsztatu filmowego, którego zwieńczeniem były zrobione przez nas filmy. Organizatorzy uaktywnili seniorów, pogłębili więź międzypokoleniową (przyczynili się do wzajemnego poznania i zrozumienia młodych i starszych), umożliwili spełnienie naszych młodzieńczych marzeń, zapoznali nas z warsztatem filmowym, nauczyli posługiwania się profesjonalnym sprzętem, pozwolili nam na dużą samodzielność zarówno w czasie powstawania scenariusza, reżyserii jak i filmowania, dowartościowali każdego z nas spełnili ważną społeczną rolę dostarczając nam wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

Projekt Późne debiuty został objęty Honorowym Patronatem przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” oraz otrzymał I nagrodę i nagrodę internautów w konkursie „[email protected]łość w sieci. Dobre Praktyki” pod honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego.
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę