Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak się przebranżowić?

Jak się przebranżowić?

reklama
Wiele osób pozostaje w pracy, która nie daje im satysfakcji. Warto jednak wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o własną karierę zawodową, aby czerpać radość z wykonywanych obowiązków. Jak podejść do tematu przebranżowienia, aby z sukcesem rozpocząć nową aktywność zawodową?

Oznaki, że tego potrzebujesz

Na niezadowolenie z obecnego zatrudnienia może wpływać wiele czynników. Brak perspektyw zawodowych oraz frustracja związana z wykonywaniem obowiązków, są oznakami, że potrzebna jest radykalna zmiana w karierze zawodowej. Jeżeli odczuwasz te objawy, warto zastanowić się nad przebranżowieniem:

- Uczucie zmęczenia i wypalenia,
- Brak zaangażowania – swoją pracę wykonujesz automatycznie, nie cieszysz się z niej,
- Marnowanie talentu – czujesz, że podejmowane przez Ciebie czynności są poniżej twoich możliwości, uważasz, że stać cię na więcej.
- Niesatysfakcjonujące zarobki.

Najważniejsze zasady

Do przebranżowienia należy odpowiednio się przygotować. To nie powinna być pochopna decyzja, a świadomy, przygotowany scenariusz działania. Oto 5 zasad, o których należy pamiętać:
1. Nie rezygnuj od razu ze swojej obecnej pracy
2. Zrób research najbardziej pożądanych zawodów
3. Podsumuj swoją dotychczasową karierę
4. Wypytaj znajomych z innych branż o możliwości
5. Dbaj o rozwój własnych umiejętności

Praktyczne porady

Zmiany kariery zawodowej to długotrwały i wymagający cierpliwości proces. Po zdobyciu przeświadczenia, iż jesteśmy na to gotowi, warto zacząć dążyć do celu, jakim jest znalezienie nowego zatrudnienia. Ogłoszenia dotyczące pracy znaleźć można m.in. za pośrednictwem serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl. Jak jednak z sukcesem zmienić branżę?
  • Pokaż gotowość do nauki – to nic złego, że nie posiadasz wystarczających umiejętności. Każdy pracodawca doceni ambitnego pracownika, który pokaże, że jest chętny do nauki i zgłębiania nowej wiedzy w nieznanych mu do tej pory obszarach.
  • Przedstaw się z jak najlepszej strony – nawet jeżeli Twoje dotychczasowe osiągnięcia nie mają wiele wspólnego z nową branżą, warto o nich wspomnieć i pokazać, że jesteśmy wartościowym pracownikiem, mogącym wnieść coś do zespołu.
  • Odśwież dawne kontakty zawodowe – przypomnij sobie ludzi, których znasz, być może ktoś z nich pracuje w interesującej cię branży i będzie mógł polecić Cię przyszłemu przełożonemu.
Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧