Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

V edycja konkursu Dworzec Roku

V edycja konkursu Dworzec Roku

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
7 czerwca wystartowała piąta edycja konkursu „Dworzec Roku”, wspólnego przedsięwzięcia Fundacji „Pro Kolej” i Fundacji Grupy PKP. Warto przypomnieć, że dotychczasowymi zwycięzcami były dworce w Wągrowcu, Rudzie Śląskiej Chebziu, Goczałkowicach Zdroju i Oświęcimiu. Który dworzec otrzyma tytuł Dworca Roku 2022? Wyniki poznamy w listopadzie, a tymczasem zapraszamy do oddania głosu na swój ulubiony obiekt dworcowy.

Konkurs „Dworzec Roku” ma na celu wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce i promowanie pozytywnych zmian w infrastrukturze kolejowej oraz dobrych praktyk w obsłudze podróżnych. Premiowane są dworce nowoczesne i funkcjonalne.

– Nasz konkurs – tłumaczy dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji ProKolej – pokazuje, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania. Potwierdzeniem tego jest otwarta formuła konkursu, gdyż możliwość zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna dla tych, których opinia jest najważniejsza, czyli podróżnych. Oprócz nich, swoje kandydatury zgłaszają władze samorządowe, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia turystyczne oraz pracownicy i sympatycy kolei. W tym roku szczególną uwagę będziemy przywiązywać do zagospodarowania pomieszczeń dworcowych w celu zaoferowania podróżnym różnych dodatkowych usług i otwarcia się na potrzeby lokalnych środowisk – dodaje.

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, podkreśla, że konkurs „Dworzec Roku” jest jedynym tego typu wydarzeniem w skali Polski, dzięki któremu podróżni oraz użytkownicy dworców mogą wyrazić opinie, zasygnalizować uwagi, a przede wszystkim zgłosić do udziału w prestiżowym konkursie swój ulubiony obiekt.
– „Dworzec Roku” na stałe wpisał się już w kalendarz najważniejszych imprez kolejowych. Od momentu, w którym wystartowała pierwsza edycja, konkurs zyskał dużą renomę i uznanie w środowisku kolejarskim. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami ze strony osób na co dzień korzystających z usług oferowanych przez dworce – zarówno te mniejsze, lokalne, jak i te, które obsługują ruch w największych aglomeracjach. Wskazują, że w ostatnich latach w tych miejscach zachodzi wiele pozytywnych zmian, co jest promowane i pokazywane m.in. poprzez nasz konkurs. Jako Fundacja Grupy PKP inicjujemy i wspieramy projekty pomagające w rozwoju polskiej kolei. Bez wątpienia takim przedsięwzięciem jest właśnie konkurs „Dworzec Roku” – zaznacza Katarzyna Kucharek.

Zapraszamy do oddania swojego głosu poprzez formularz dostępny na stronie internetowej konkursu >> www.dworzec-roku.pl
Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca.

Na podstawie wszystkich zgłoszeń organizatorzy wyłonią nie mniej niż 20 dworców, które podlegać będą audytowi. Po zapoznaniu się z jego wynikami, profesjonalne jury wyłoni obiekt, który otrzyma tytuł „Dworca Roku 2022”, a dodatkowo z najlepszej dziesiątki dworców internauci wybiorą ten, który otrzyma Nagrodę Publiczności. Finałowy etap konkursu przewidziany jest na październik/listopad.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę