Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak obstawiać boks?

Jak obstawiać boks?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop

Wśród sportów, które cieszą się szczególną popularnością w zakładach bukmacherskich jest z pewnością boks. Kiedyś wielkie emocje budziły walki bokserskie na poziomie międzynarodowym, kiedy to na Olimpiadach dochodziło do starć między zawodnikami USA a ZSRR. Boksowanie na tym poziomie musiało jednak ustąpić miejsca boksowi zawodowemu, którego gale przyciągają przed ekrany miliony fanów na całym świecie. Co ważne, walki bokserskie rzadko pozostają nierozstrzygnięte - zawsze ktoś musi wygrać, pytanie tylko - w jaki sposób i ewentualnie w której rundzie. To sprawia, że boks w zakładach bukmacherskich przyciąga liczne rzesze fanów.

Najlepszy boks - zakłady bukmacherskie dla Ciebie

Skąd fenomen boksu, jako sportu tak bardzo kontaktowego, przynoszącego litry wylanego potu na treningach i wiele przelanej krwi podczas walk? Dla widzów jest to z pewnością okazja do śledzenia rywalizacji najlepszych zawodników na świecie, najszybszych, najzwinniejszych, najsilniejszych i najbardziej inteligentnych - słowem: "współczesnych herosów". Co istotne, boks zawodowy jest również bardzo gwiazdorski. Nawet okazjonalny kibic kojarzy takie nazwiska Riddick Bowe, Evander Holyfield, Lennox Lewis, Mike Tyson, bracia Witalij i Wołodymir Kliczko, Andy Ruiz, Anthony Joshua czy Tyson Fury. Obstawianie boksu u bukmacherów to z pewnością zajęcie dla wprawnych fanów tego sportu. Gdzie najlepiej typować boks? Odwiedź Fortunę i przekonaj się sam: https://www.efortuna.pl/zaklady-bukmacherskie/boks.

Kategorie wagowe w boksie - typowanie w Fortunie

Polskich fanów boksu elektryzowały przez lata walki naszych rodaków. Jednym z najbardziej utytułowanych jest Dariusz Michalczewski, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata w kategoriach WBO, WBA i IBF w kategorii półciężkiej. Ale jednak największe światowe emocje, przynoszą walki zawodników w kategorii ciężkiej, w której występował np. Andrzej Gołota. Mimo, że to właśnie waga ciężka (zawodnicy o masie ponad 90,72kg) jest medialnie bardzo mocno promowana, to w Fortunie boks obstawiać można również w innych kategoriach wagowych, od ciężkiej, przez średnią (do 72,57kg), lekką (do 61,23kg) aż po słomkową (do 47,63kg).

Organizacje zawodowego boksu - obstawiaj u buka

Każdy kibic boksu zawodowego słyszał o różnych organizacjach boksu zawodowego. Wśród najbardziej popularnych prym wiodą takie organizacje, jak WBC, WBA, IBF czy WBO. Poza tą czwórką istnieje również szereg mniejszych federacji, mniej nośnych medialnie, a przynoszących nie mniejsze emocje meczowe. Niezależnie od wielkości czy zasięgu działania, wszystkie organizacje bokserskie posiadają swoje władze, regulaminy i zasady organizacji walk. W Fortunie obstawiać możesz bokserskie zakłady bukmacherskie w wielu federacjach, dzięki czemu zyskujesz dostęp do bardzo szerokiej oferty pojedynków, nawet poza gorącymi okresami mistrzowskich gal boksu zawodowego o globalnym zasięgu. Co ciekawe, często organizowane są też walki unifikacyjne o pasy mistrzowskie więcej niż jednej federacji (spośród tych największych), które wzajemnie uznają swoje rankingi.

Jak obstawiać boks? Podpowiadamy

Organizowane w ramach boksu zakłady bukmacherskie w Fortunie gwarantują typerom dostęp do bardzo rozbudowanej oferty zarówno dostępnych walk, jak i atrakcyjnych kursów. Jednak w boksie typowanie nie powinno opierać się na obstawianiu najwyższych kursów, bowiem zwłaszcza na topowym poziomie boksu zawodowego forma zawodników pozwala z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć wynik potyczki. Dlatego, żeby zmaksymalizować szansę na wysokie wygrane, warto wcześniej się do typowania odpowiednio przygotować, rozpoznając formę zawodników, doniesienia ekspertów, czy nawet śledząc ceremonie ważenia, podczas których można dużo odczytać z mowy ciała bokserów.

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę