Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Co warto wiedzieć o zwierzętach domowych

Co warto wiedzieć o zwierzętach domowych

reklama

Opieka nad zwierzętami domowymi wymaga wiele pracy oraz wiedzy na ich temat. Co trzeba wiedzieć o zwierzętach domowych oraz które najczęściej wybierane są do domów?

Co musisz wiedzieć o zwierzętach domowych

Na samym początku musisz dobrze przemyśleć czy jesteś gotowy na przyjęcie do swojego domu zwierzaczka. Tylko wtedy zapewnisz mu idealne warunki, które zapewnią mu dobre samopoczucie w Twoim domu. Wybierając zwierzaki domowe warto wziąć pod uwagę wielkość twojego domu czy mieszkania, gdyż na przykład zbyt małe mieszkania nie będą odpowiednie dla dużych psów, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na ich zachowania. Zwierzę domowe wymaga uwagi i czasu, dlatego jeżeli większość czasu spędzasz poza domem warto zdecydować się na zwierzęta mniej wymagające przykład rybki w akwarium lub myszy. Jeśli często nie ma Cię w domu, to nie warto decydować się na koty, psy, króliki czy świnki morskie, ponieważ te zwierzątka są bardzo towarzyskie i z całą pewnością będą tęsknić. Takie długie pozostawianie zwierzaka samego w domu negatywnie wpłynie na jego psychikę i samopoczucie. Ponad to w przypadku psów ważna jest codzienna aktywność na świeżym powietrzu, dlatego właściciel psa musi wyprowadzać swojego pupila częściej niż jeden raz na dzień. Wychowywanie zwierząt domowych wymaga dużo energii, czasu i przede wszystkim odpowiedzialności. Musisz pamiętać, że nie tylko psy, ale każdy zwierzak, to żywe stworzenie, które czuje i potrzebuje dużo miłości, troski i obecności jego właściciela. Na stronie Pupilek.pl znajdziesz wiele ciekawych porad i wskazówek dotyczących psów, kotów, świnek morskich, królików itd. Dostępne są tam między innymi takie ważne informacje jak najlepiej obchodzić się ze swoim zwierzakiem, jak i kiedy dane zwierzęta powinny być karmione, jakie zwierzątko najlepiej nadaje się dla dzieci.

Które zwierzęta domowe są najczęściej hodowane w domu?

Ludzie bardzo często decydują się na trzymanie w domach różnego rodzaju zwierząt. Do najbardziej popularnych należą psy - rasy duże i małe oraz koty. Natomiast wielu rodziców dla swojego dziecka kupuje małe zwierzątko, którym będzie się mogło opiekować. Wśród takich zwierzątek najczęściej wybierane są: chomiki, myszki, papużki czy króliczki. Sporo osób decyduje się również na szczury, fretki lub rybki.

Czy w domu można trzymać zwierzęta egzotyczne?

Jeżeli chcesz trzymać w domu zwierzęta egzotyczne tak zwane gatunki niebezpieczne musisz zgłosić ten fakt do odpowiedniego urzędu. Jednak musisz pamiętać, że hodowla tego typu zwierząt wymaga specjalnych warunków oraz wiąże się ze znacznie większymi wydatkami na ich leczenie czy karmienie.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama