Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przesyłki wielkogabarytowe: jak odpowiednio zapakować dużą paczkę?

Przesyłki wielkogabarytowe: jak odpowiednio zapakować dużą paczkę?

reklama
Jak szybko nadać paczkę? Podpowiadamy!

Coraz częściej szukamy rozwiązań, by szybko nadać przesyłkę kurierską, aby dotarła ona w wybrane miejsce w możliwe najkrótszym czasie do odbiorcy. Nadawanie paczek jest czynnością dość powszechną, dlatego też istnieje wiele firm świadczących tego typu usługi. Jak szybko można nadać paczkę i ile kosztuje taka usługa?

Nadanie paczki kurierem z domu – jak to zrobić?

Warto rozpocząć od tego, że nadanie przesyłki kurierskiej, nie jest czynnością zbyt skomplikowaną. Ogromną wygodą jest możliwość nadania paczki online. W ten sposób działa mnóstwo firm kurierskich świadczących takie usługi. Najbardziej popularne z nich to DPD, DHL, UPS i Inpost.

Na stronie internetowej można wycenić i wysłać dowolną przesyłkę. W tym celun należy podać wymiary przesyłki (wagę, długość, wysokość i szerokość), rodzaj opakowania, rodzaj przesyłki (paczka, koperta czy paleta), kraje (skąd oraz dokąd będzie wysyłana), a także wybrać firmę kurierską. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z serwisu brokerskiego oferującego usługi kilku firm kurierskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko porównać oferty kilku kurierów.

Nadanie paczki kurierem z domu ma sporo plusów. Bez wątpienia trzeba tu wskazać na czas złożenia zamówienia — usługi online działają całą dobę. W sieci mamy też dostęp do wielu firm kurierskich, a co za tym idzie, możemy wybierać spedytora, czy to pod kątem ceny, czy czasu realizacji usługi.

Gdzie można nadać paczkę?

Przesyłki kurierskie można nadać między innymi online. W Internecie można znaleźć mnóstwo firm świadczących tego typu usługi. Paczkę nadać można także w niektórych sklepach stacjonarnych, na poczcie, stacjach benzynowych czy też w coraz bardziej popularnych paczkomatach.

Ile kosztuje nadanie paczki?

Cena nadania paczki zależy przede wszystkim od jej wymiarów, rodzaju opakowania i przesyłki, kraju przeznaczenia czy firmy kurierskiej. Najtańsze nadanie paczki o standardowych wymiarach kosztuje mniej niż 10 złotych, gdy jest to przesyłka krajowa.

Istnieje także możliwość nadania kilku paczek na palecie. Wówczas trzeba będzie zapłacić już 215 złotych. Najpopularniejsza to paleta euro, o wymiarach 120 × 80 cm. Można wybrać też półpaletę, paletę przemysłową, czy paletę o wymiarach 120 × 120 cm. Im bardziej nietypowe wymiary paczki, tym cena będzie wyższa.

Znalezienie atrakcyjnej cenowo oferty firmy kurierskiej nie musi być trudne. Nie trzeba wchodzić na stronę każdego przewoźnika oddzielnie. Wystarczy skorzystać z usług wspomnianego już brokera kurierskiego. Serwis, który umożliwia nam szybkie nadanie paczki, gdzie mamy dostęp do oferty wszystkich popularnych przewoźników, to na przykład Shipcenter.pl.

Jak szybko można nadać paczkę?

Wszystko zależy od rozmiarów przesyłki kurierskiej, jej gabarytów, rodzaju opakowania i firmy kurierskiej. Istnieje możliwość nadania paczki już nawet w mniej niż 5 godzin, a już na pewno jest możliwe nadanie i dostarczenie jej tego samego dnia.

Szybkie nadanie paczki sprawdzi się w sytuacjach, gdy musimy pilnie wysłać bardzo ważną przesyłkę, np. leki czy dokumenty. Wiadomo, że im bardziej nietypowe przesyłki kurierskie czy jej wielkość, gabaryty bądź rodzaj opakowania, tym czas dostarczenia może być wydłużony. Zatem jak szybko nadać paczkę?

Jednym z najsprawniejszych sposobów nadania przesyłki jest wybranie odpowiedniej firmy kurierskiej, samodzielne wydrukowanie etykiety i zawiezienie paczki do punktu kurierskiego lub paczkomatu. Można także zdecydować się na dodatkową opcję w postaci przyspieszonego czasu dostarczenia.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱