Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Meble kuchenne - jakie fronty wybrać?

Meble kuchenne - jakie fronty wybrać?

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Fronty meblowe w głównej mierze wpływają na wygląd naszej kuchni. Fronty mogą różnić się pod wieloma względami: materiału, z jakiego zostały wykonane, sposobu wykończenia, koloru czy struktury. Od tych czynników zależeć będzie również trwałość naszych mebli oraz wygoda ich użytkowania. Jakie fronty wpisują się w aktualne trendy, a które są najbardziej funkcjonalne?

obraz
Na zdjęciu: Kuchnia YORK 901 (verle-home.com)

Odporne meble kuchenne – jakie fronty?
Najbardziej wytrzymałe fronty do mebli to te zrobione z litego drewna. Fronty kuchenne wykonuje się najczęściej z twardych gatunków drewna: dębu, jesionu, czereśni czy olchy. Stosuje się je przede wszystkim w kuchniach rustykalnych, klasycznych, ale i prowansalskich czy skandynawskich. Są odporne na uszkodzenia i świetnie prezentują się przez lata, jednak są dość wymagające w użytkowaniu i najdroższe ze wszystkich opcji. Po przeciwnej stronie do frontów drewnianych mamy fronty laminowane, czyli wykonane z kompozytów. Fronty laminowane mogą być wykończone na różne sposoby, dzięki czemu wpiszą się praktycznie w każdą kuchenną stylizację. Laminaty są też bardziej odporne na przykład na działanie wilgoci, niż tradycyjne drewno.

obraz
Na zdjęciu: Kuchnia INLINE (verle-home.com)

Fronty do mebli w kuchni – połysk czy mat?
Jeżeli zdecydujemy się na wybór frontów z laminatu, możemy zadecydować również o ich wykończeniu: matowym bądź z połyskiem. Fronty do szafek kuchennych na wysoki połysk budują nowoczesny charakter kuchni, rozjaśniają pomieszczenie, odbijając światło, i optycznie je powiększają. W związku z tym stanowią świetne rozwiązanie chociażby do małych kuchni. Niemniej jednak są surowe w odbiorze. W przeciwieństwie do frontów matowych – szczególnie tych frezowanych. Wybierając pomiędzy połyskiem i matem powinniśmy więc brać pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne, czyli rozkład oświetlenia, układ pomieszczenia, jego wielkość i liczbę okien. Pośrednie rozwiązanie stanowią fronty półmatowe, z delikatnym połyskiem.

obraz
Na zdjęciu: Kuchnia RIVA (verle-home.com)

Fronty lakierowane, akrylowe czy szklane?
Zacznijmy od najwyższej półki cenowej, tj. od frontów pokrytych lakierem. Mają wyjątkowo stylowe wykończenie, a do tego łatwe do utrzymania w czystości. Niestety są podatne na zniszczenia, szczególnie uderzenia i zarysowania. Z czasem lakierowe fronty mogą też zmieniać kolor. Fronty akrylowe najczęściej wybierane są do nowoczesnych kuchni w połysku. Są w stanie bowiem zapewnić nam najwyraźniejszy efekt połysku. Fronty pokryte akrylem są trwałe, a ich pielęgnacja mało wymagająca. Ciekawy zamiennikiem najpopularniejszych frontów lakierowanych i akrylowych są polimerowe laminaty szklane, które stanowią połączenie cech standardowych frontów z właściwościami szkła.

obraz
Na zdjęciu: Kuchnia Inox 216 (verle-home.com)

Wysokiej jakości fronty – gdzie znaleźć?
Bogatą ofertę modułowych mebli kuchennych i frontów o różnych wykroczeniach znajdziemy w salonach Verle Home, w których możemy zaplanować kuchnię na wymiar, wybierając jedną z ponad 20 kolekcji mebli. Z ich pomocą urządzimy klasyczne wnętrza, korzystając chociażby z kolekcji Castello, Cascada, Sylt czy York, ale i stworzymy ultranowoczesne czy industrialne aranżacje, wykorzystując takie kolekcje jak Artis, Easytoutch, Flash, Riva lub Inox. Meble Verle wytwarzane są na zamówienie w renomowanych niemieckich fabrykach, a producent udziela na nie aż 5-letniej gwarancji. W studiach Verle Home mamy również możliwość zakupienia sprzętów AGD, ale i oświetlenia, dekoracyjnych dodatków czy kuchennych akcesoriów. Możemy więc w pełni wyposażyć naszą nową kuchnię.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę