Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

System ATS a kompatybilność z usługami zewnętrznymi - co musisz wiedzieć?

System ATS a kompatybilność z usługami zewnętrznymi - co musisz wiedzieć?

reklama
Nowoczesny system rekrutacji pracowników to uniwersalne narzędzie, które wspiera pracowników działu HR na każdym etapie naboru. Warto jednak spojrzeć na to oprogramowanie nieco szerzej. ATS to o wiele więcej, niż sam software. Dużą rolę odgrywa też integracja z usługami innych firm. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Sprawdzony system rekrutacyjny, czyli jaki?

Nowoczesne narzędzia, które wspierają firmy w pozyskiwaniu pracowników, muszą być nie tylko proste w obsłudze. To rozbudowane kombajny, które poza intuicyjnym, przyjaznym interfejsem graficznym, powinny dawać też dostęp do wielu modyfikacji, jakie można samodzielnie wdrożyć w rekrutacji. Dlaczego to tak ważne?

W dużej mierze wynika to z tego, że żaden nabór nie jest dokładnie taki sam. Firmy stawiają zupełnie inne oczekiwania przed pracownikami niższego szczebla, a osobami, które aplikują na posady specjalistyczne. Wreszcie, inaczej ocenia się managerów, czyli osoby, które mają zarządzać pewnym zespołem. ATS system online musi sprostać tym wszystkim grupom docelowym.

By było to możliwe, narzędzie musi oferować dostęp do wielu rozbudowanych modułów. Z jednej strony trzeba patrzeć na zgodność z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, a z drugiej na pewno przydają się zaawansowane filtry wyszukiwania czy możliwość oznaczania dokumentów kodami QR. Więcej o takim systemie ATS przeczytasz tutaj: https://www.elevatosoftware.com/blog/czym-jest-system-ats-blog-elevato/.

Jakie funkcje oferują najlepsze systemy rekrutacyjne?

Kluczową cechą jest wspomniana już kompatybilność z rozwiązaniami innych firm. Bardzo ważnym aspektem, na który warto położyć duży nacisk, jest tryb automatyzacji, który pozwoli nam szybko publikować ogłoszenia na największych portalach w Polsce, w tym:
- OLX,
- Lento,
- Jooble,
- Adzuna,
- Nuzle,
- Fachpraca.

Mówiąc o systemach rekrutacyjnych, trzeba też zwrócić uwagę na to, czy narzędzia pozwalają tworzyć szerokie raporty zbiorcze wraz z możliwością ich personalizacji. Dobre systemy ATS pozwalają na raportowanie kosztów procesu rekrutacji po MPK, rodzajach kosztów (np. reklamy, ogłoszenia), a przede wszystkim na analizę kosztów związanych z pozyskiwaniem kandydatów według źródeł.

Atutem będzie też możliwość dostosowania etapów rekrutacji do stanowisk, na które prowadzone są rekrutacje.

Na czym jeszcze polega automatyka ATS? Zawsze warto upewnić się, czy profesjonalna aplikacja, na przykład ta, jaką dostarcza ElevatoSoftware, daje możliwość prowadzenia wideo-rekrutacji. Stały się one niezwykle popularne w czasach pandemii i wiele wskazuje, że w kolejnych latach, bez względu na sytuację epidemiologiczną, wciąż będą odgrywać ważną rolę.

Warto docenić też możliwość zarządzania wieloma procesami w tym samym czasie. Jeśli nasza firma prowadzi jednocześnie kilka różnych rekrutacji, to jest to funkcja o absolutnie kluczowym znaczeniu. W tym samym gronie trzeba też wskazać na pełną kompatybilność z kalendarzami od Google i Microsoftu — dzięki tej funkcji będzie nam o wiele łatwiej zapanować nad swoim dniem w pracy.

Jakie inne cechy powinno spełniać dobre oprogramowanie ATS?

Bez wątpienia musi to być software stale rozwijany, czyli taki, który ewoluuje wraz z płynnie zmieniającymi się trendami na rynku. Doskonale sprawdza się tutaj powiedzenie: kto stoi w miejscu, ten się cofa. Twórcy systemów ATS wciąż muszą ulepszać swoje narzędzia, by nie zostać w tyle za konkurencją.

Menedżerowie doceniają już nie tylko usługę samą w sobie, ale i pełny support techniczny, który zaczyna się już na etapie konfiguracji i przenoszenia danych z poprzednio używanego narzędzia. Atutem będą też bezpłatne szkolenia dla rekruterów, dzięki którym ci szybko zaznajomią się z platformą.

W gronie zalet, które mogą zaważyć na wyborze konkretnego oprogramowania ATS, trzeba też wskazać na kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. To ogromny wzrost komfortu pracy z aplikacją. Do naszego konta użytkownika możemy zalogować się praktycznie z każdego miejsca na świecie — wystarczy dostęp do internetu.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama