Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Małe Zakopane latem i zimą" - bezpłatne lodowiska i górki zjazdowe w środku lata!

"Małe Zakopane latem i zimą" - bezpłatne lodowiska i górki zjazdowe w środku lata!

reklama
Lato w mieście, a w lecie zima! ☀️🌇⛄
Ale o co chodzi? Oto, że od 19 lipca na Ursynowie dostępne są dwa syntetyczne lodowiska i dwie górki zjazdowe! ⛸️🏔️ A do tego korzystanie z nich oraz wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne❗

Tak nowe atrakcje opisuje Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy:

"Na łyżwy latem? Czemu nie. Na Ursynowie właśnie zostały uruchomione wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Są to dwa syntetyczne lodowiska i dwie sztuczne górki. Będą funkcjonować przez dwa miesiące na terenie obok Urzędu Dzielnicy Ursynów i Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz na tzw. Polance Raabego (obok Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3). Korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.

Jest to realizacja jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. pod nazwą ”Małe Zakopane latem i zimą”, na który zagłosowały 1653 osoby.

Atrakcje są czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 10.00 - 20.00. Korzystanie z nich oraz wypożyczanie sprzętu jest bezpłatne.
Lodowiska mają powierzchnię 125 m2, wykonane są z paneli polietylenowych, które pozwalają ślizgać się w warunkach zbliżonych do tych, które są na lodowisku mrożonym. Górki zjazdowe opierają się na stalowej konstrukcji i mają po dwa równoległe tory, ułożone ze specjalnych mat z tworzywa sztucznego. Zjazd odbywa się na gumowych pontonach. Górki mają po 4 metry wysokości, długość zjazdu to 18 metrów, a strefy wyhamowania mają 8 metrów.

Atrakcje powrócą w okresie jesienno-zimowym, od 2 listopada do 18 grudnia, ale tylko w jednej lokalizacji – przy Szkole Podstawowej nr 340. "

źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy
fot.: UD Ursynów
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama