Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ile wynosi średni koszt ubezpieczenie samochodu w Warszawie?

Ile wynosi średni koszt ubezpieczenie samochodu w Warszawie?

reklama
Koszty związane z ubezpieczeniem samochodu w Warszawie budzi niewątpliwie wiele pytań i wątpliwości, szczególnie wśród nowych kierowców. Na jakie koszty należy się szykować? Ile wynosi średni koszt ubezpieczenia pojazdu w stolicy? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest ubezpieczenie OC?Ubezpieczenie OC zwane również ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej to rodzaj polisy, która ma za zadanie chronić kierowcę przed ponoszeniem odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z ruchem oraz postojem ubezpieczonego pojazdu. Co ważne, zgodnie z prawem, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a to oznacza, że każdy, kto posiada pojazd mechaniczny jest zobowiązany do jego wykupienia.

Sam zakres ubezpieczenia OC jest bardzo szeroki, a to oznacza, że dotyczy jednakowo szkody powstałej w wyniku kolizji, potrącenia, kolizji, czy wypadku drogowego. Skutki takich zdarzeń mogą obejmować również uszkodzenie ciała, uszczerbek na zdrowiu, czy nawet śmierć poszkodowanego. Do tego oczywiście dochodzi też uszkodzenie lub całkowite zniszczenie danego pojazdu, czy innego mienia (w tym również tego, które było przez nas przewożone).

Od czego zależy koszt ubezpieczenia OC?Na pierwszy rzut oka można uznać, że koszt ubezpieczenia OC będzie stały dla wszystkich, którzy posiadają samochód. Jednak wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na zgłębienie zagadnienia, by zauważyć, że jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że koszt ubezpieczenia OC zależy od wielu różnych aspektów, w tym przede wszystkim od miejsca zamieszkania. Tym samym koszt ubezpieczenia OC w Warszawie będzie inny, niż w pozostałych miastach i miasteczkach naszego kraju.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, ile mamy lat, ponieważ im starszy i bardziej doświadczony kierowca, tym niższa składka na obowiązkowe ubezpieczenie. Istotne znaczenie ma również to, jaki jest nasz stan cywilny, ponieważ osobom w związkach małżeńskich ubezpieczyciele proponują zwykle niższe ceny OC niż pannom, czy kawalerom. Równie ważne znaczenie ma to, jaki dokładnie pojazd posiadamy. Innych kosztów należy spodziewać się za Toyotę, a jeszcze innych za Skodę, Audi, BMW oraz inne marki.

Ubezpieczenie OC w Warszawie – jakich kosztów się spodziewać?Bazując na danych, które zgromadzili fachowcy, dowiemy się, że Warszawa pod względem wysokości ubezpieczenia OC nie wypada zbyt korzystnie. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku średnia cena polisy w stolicy była najwyższa w województwie mazowieckim i wynosiła aż 680 zł.

Zgodnie z informacji z https://ubezpieczamy-auto.pl/ o wiele taniej było w Radomiu (637 zł), Siedlcach (543 zł), czy nawet w Ostrołęce (500 zł). Tak duża rozbieżność w średniej cenie ubezpieczenia OC pomiędzy Warszawą a innymi miastami powiatowymi wynika nie tylko przez powierzchnię, czy liczbę ludności, ale również przez znacznie większe natężenie ruchu drogowego. W rezultacie zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji, czy wypadku, a to przekłada się również na wyższe stawki obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu.

Warto przy tym zauważyć, że choć średnia stawka OC dla Warszawy jest wysoka, to nie oznacza, że w każdej ubezpieczalni zapłacimy tyle samo. Pamiętajmy, że na ostateczną stawkę ma wpływ wiele różnych czynników, w tym wiek i doświadczenie kierowcy. Nie bez znaczenia pozostaje również to, z czyjej oferty postanowimy skorzystać. Na rynku działa wiele ubezpieczalni, a każda narzuca swoje stawki. Zwykle najlepszą ofertą zapewniają profesjonalne firmy, więc to właśnie na nich należy się skupić.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama