Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wynajem pomp elektrycznych – kiedy warto korzystać z tej usługi?

Wynajem pomp elektrycznych – kiedy warto korzystać z tej usługi?

reklama
Pompy do wody to urządzenia bardzo różnorodne, znajdujące wiele zastosowań w użytku komercyjnym i prywatnym. Niektóre przedsiębiorstwa posiadają tego typu sprzęt na własnym wyposażeniu. Inne natomiast korzystają z maszyn użyczonych za opłatą. Kiedy to wynajem pomp jest lepszym rozwiązaniem i dlaczego?

Wynajem pomp elektrycznych na użytek komercyjny

Pompy to urządzenia wykorzystywane przez wiele firm przemysłowych, budowlanych i nie tylko. Przykładowo urządzenia te są często użytkowane przez służby miejskie. Ponadto maszyny pompujące umożliwiają obniżenie wód gruntowych. Sprawdzają się również podczas wyjmowania grodzisk, a także wyciągania wody z piaskiem na budowie czy przy rozmaitych wykopach.

Duże firmy budowlane i przemysłowe często posiadają pompy na własność. Jednak niektórych z nich na to nie stać. Podobnie nie wszystkie służby miejskie mogą sobie pozwolić na zakup tak drogiego sprzętu. W takich przypadkach konieczny jest wynajem pomp.

W użytku przemysłowym i budowlanym największą popularnością cieszy się wynajem pomp do igłofiltrów i pomp wysokociśnieniowych. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w obniżaniu wód gruntowych. Natomiast te drugie w wielu przypadkach są niezbędne, gdy konieczne jest wyciągnięcie grodzisk lub pali.

Wynajem pomp, czyli czego?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym są pompy. Otóż wynajem pomp dotyczy głównie urządzeń elektrycznych, pompujących wodę lub inne substancje wodniste z danego obszaru. Warto zaznaczyć, że istnieją zarówno pompy do wody, jak i modele doskonale radzące sobie z olejem i mułem. Najczęściej mamy do czynienia z wynajmem pomp elektrycznych. To one dominują dzisiaj na rynku, choć wciąż można trafić na modele spalinowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Drial.pl - oferta wynajmu pomp.

Wynajem pomp szlamowych, czyli użytek prywatny

Jak się okazuje, pompy do wody to urządzenia przydatne również osobom prywatnym. Jednak mało komu opłaca się kupować tego typu sprzęt. Osobom prywatnym jest on potrzebny bardzo sporadycznie. Najczęściej ma to miejsce podczas prac remontowych po wypadkach – głównie po zalaniach.

W takim przypadku jedyną opłacalną opcją jest wynajęcie urządzenia. Konkretnie chodzi tutaj o wynajem pomp szlamowych. To one najlepiej radzą sobie z usuwaniem wody z piwnicy czy innych zalanych pomieszczeń. Ponadto stosuje się je również do wyciągania wody budowlanej i przemysłowej oraz pompowania ścieków.

Dobra pompa do wyciągania mułu – lepiej wynająć

Czasami daną firmę czy osobę prywatną stać na zakup pompy, jednak tego nie robi. Dlaczego? Ponieważ dobra pompa do wyciągania mułu to bardzo duży wydatek, dlatego bywa zwyczajnie nieopłacalny. Decydując się na wynajem, płacimy tylko za czas rzeczywistego użytkowania sprzętu. Jednocześnie stosunkowo niskim kosztem można korzystać z urządzenia najwyższej jakości. Dobre wypożyczalnie posiadają na stanie najwyższej klasy, nowe pompy.

Czemu warto wybrać model elektryczny?

Decydując się wynajem pompy do wody, większość klientów sięga po model elektryczny. Dlaczego? Niewątpliwie jedną z przyczyn jest brak zanieczyszczenia środowiska. Urządzenia te nie emitują spalin. Ponadto ich praca zwykle generuje o wiele mniej hałasu.

Zdarza się też, że wynajem pomp elektrycznych to jedyna opcja. Rzecz w tym, iż producenci coraz częściej ograniczają się do wypuszczania na rynek tylko modeli elektrycznych. Chcąc wynająć jakościową pompę, trzeba zdecydować się na model zasilany właśnie w ten sposób.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama