Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kim jest UI designer?

Kim jest UI designer?

reklama
W obecnych czasach Internet coraz mocniej zaznacza swoją obecność we wszystkich dziedzinach życia. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na cyfrowych specjalistów. Jednym z nich jest UI designer. Sprawdź, na czym polega jego praca i przekonaj się, czy to zajęcie dla Ciebie!

Czym jest UI?

Termin UI wywodzi się z języka angielskiego i jest skrótem od user interface. Zagadnienie UI dotyczy więc projektowania interfejsów - głównie tych wirtualnych, chociaż w mniejszym stopniu także fizycznych. Uwaga UI skupia się przede wszystkim na aspekcie wizualnym oraz funkcjonalnym danego produktu. W związku z tym jest to zajęcie wymagające kreatywności, umiejętności graficznych oraz poczucia estetyki. UI design to prężnie rozwijający się zawód, a zainteresowani tą pracą zatrudnienia mogą szukać m.in. za pośrednictwem serwisu Pracuj.pl.

Charakterystyka pracy UI designera

Przedstawiciele tego zawodu najwięcej uwagi przykładają do warstwy estetycznej produktów. Podstawowym zajęciem UI designera jest projektowanie graficzne. Swoją pracę rozpoczynają od poszukiwania inspiracji i szkicowania możliwych wariantów. UI designerzy muszą mieć jednak na uwadze także aspekt funkcjonalny - w połączeniu z robiącym wrażenie aspektem wizualnym muszą uzyskać najlepszy możliwy finalny produkt.

Umiejętności miękkie i twarde UI designera

UI designer powinien przede wszystkim być osobą o dużym poczuciu estetyki. Przedstawiciele tego zawodu muszą nieustannie podążać za zmieniającymi się trendami. Ważna jest także komunikatywność oraz umiejętność współpracy – dobry UI designer, chcąc usatysfakcjonować klienta, jest w stanie pójść na kompromisy i zaproponować równie ciekawą alternatywę. Podstawą w pracy jest także znajomość odpowiedniego oprogramowania, pozwalającego na tworzenie grafik oraz wiedza na temat fundamentalnych elementów wykorzystywanych w interfejsach.

Różnica między UI a UX designerem

UX to pojęcie znacznie szersze niż UI. Podczas gdy UX designerzy zajmują się stworzeniem najbardziej optymalnego rozwiązania dla konkretnej grupy docelowej, UI designerzy swoje działania skupiają jedynie na warstwie estetycznej. UI designer dba o finalną formę graficzną naszkicowanych przez UX designerów prototypów. Mimo, iż ich obowiązki się różnią, bez współpracy między tymi dwoma stanowiskami nie uda się stworzyć idealnego projektu.

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama