Jeśli zastanawiasz się, jak poczuć adrenalinę we krwi, podpowiadamy.
Adrenalina to hormon wytwarzany przez nadnercza podczas przeżywania silnych emocji. Odpowiada za reakcje naszego organizmu na napięcia i sytuacje stresowe. Zdarza się, że u niektórych osób wysoki poziom adrenaliny we krwi i poczucie silnych emocji staje się wręcz uzależniające.
Jakie sporty pozwalają poczuć adrenalinę?
Dla osób potrzebujących silnych emocji niektóre sporty (w tym sporty ekstremalne) mogą być poniekąd świetnym sposobem na odreagowanie stresu i pośpiechu po całym tygodniu pracy.
Skok spadochronem, skok na bungee, kitesurfing, nurkowanie, to tylko niektóre ze sportów, dzięki którym możemy poczuć adrenalinę. Dużą dawkę emocji dostarcza również wspinaczka, nurkowanie, a także przejażdżka samochodem sportowym. Jak wygląda uprawianie poszczególnych sportów? Czy trzeba mieć jakieś przygotowanie? Przyjrzymy się teraz niektórym z nich z osobna. Startujemy.
Skok ze spadochronem i skok na bungee
Z pewnością oba dostarczają uczestnikowi olbrzymiej dawki adrenaliny.
W przypadku skoku na bungee, choć sam skok trwa kilka sekund, przygotowanie do niego może potrwać nawet do godziny czasu. Z atrakcji mogą skorzystać osoby o wadze powyżej 45kg. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, przy czym w przypadku dzieci poniżej 16 roku życia konieczna jest jego obecność. Aby oddać skok, musisz zapoznać się z obowiązującym regulaminem i go zaakceptować. Średni koszt skoku waha się w granicy 200 złotych.
W przypadku skoku na spadochronie zanim oddamy skok, koniecznym jest uprzednie krótkie szkolenie z instruktorem. Po założeniu niezbędnego sprzętu, samolot wzbija się ze skoczkami w powietrze. Po uzyskaniu odpowiedniej wysokości uzależnionej od lokalizacji, wykonywany jest skok. Jak informują firmy zajmujące się organizowaniem skoków ze spadochronem, swobodne spadanie może trwać do 50 sekund, następnie po otworzeniu głównego spadochronu, uczestnik swobodnie szybuje jeszcze od 8-10 minut. W wielu przypadkach po ukończonym skoku na uczestnika czeka certyfikat.
Jeśli chcesz mieć pamiątkę, za dodatkową opłatą możesz otrzymać pamiątkowe zdjęcie, a nawet film ze skokiem. Koszt usługi, w zależności do lokalizacji może wynosić od około 600 złotych do 1200 złotych.
Przejażdżka samochodem sportowym
Jeśli jednak jesteś miłośnikiem bardziej przyziemnych sportów, warto rozważyć przejażdżkę samochodem sportowym. W Twoim garażu stoi Toyota, a o sportowym wozie możesz tylko pomarzyć? Nic straconego. Dobra i profesjonalna wypożyczalnia samochodów sportowych posiada całą flotę pojazdów, wśród których znajdziesz z pewnością pojazd, dzięki któremu poczujesz spory zastrzyk adrenaliny.
Wspinaczka sportowa i skalna
Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze wspinaczką skalną, czy też wspinaczką sportową, w każdym z tych przypadków możemy liczyć na wzrost poziomu adrenaliny we krwi.
W przypadku wspinaczki sportowej w każdym większym mieście można znaleźć kilka miejsc ze ściankami. Na miejscu doświadczeni instruktorzy przeprowadzą krótkie szkolenie, z którego dowiesz się, jakie są techniki wspinania, asekuracji i zapinania uprzęży. Co ważne, decydując się na wspinaczkę sportową na miejscu będziesz mógł również wypożyczyć niezbędny sprzęt. Ćwiczenia na ściance wspinaczkowej mogą być świetnym wstępem i polem do treningu przed wspinaczką skalną.