Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak poradzić sobie z wilgocią w domu?

Jak poradzić sobie z wilgocią w domu?

reklama

Wilgoć to nieproszony gość w wielu domach. Nie jest mile widziana, ponieważ potrafi wyrządzić wiele szkód. Niszczy ściany, podłogi i meble, ale też ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Przyczyn, z których się pojawia, jest wiele i warto je poznać, zanim podejmiemy pierwsze próby usunięcia problemu. W tym celu najlepiej jest skorzystać z profesjonalnego pomiaru wilgotności w Warszawie.

Dlaczego w domu jest wilgoć?

Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi grzybów. Te z kolei pojawiają się na ścianach, podłogach i sufitach, tworząc nieestetyczne plamy. Wdychanie takiego wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza sprzyja infekcjom dróg oddechowych, ale i przekłada się na pogorszeniu snu i samopoczucia. Najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie sobie właściwych warunków do życia nie jest usunięcie skutków wilgoci, a jej źródła.

Przyczyny wilgoci w domu:

  • Nieodpowiednia wentylacja, zimno i wilgotne powietrze bardzo szybko przedostaje się do wewnątrz
  • Niska temperatura w domu związana z jego niedogrzaniem
  • Przemarznięte ściany wynikające z braku właściwego ocieplenia budynku
  • Usterki instalacji wodnej i grzewczej powodujące wycieki wody

Szczególnie ten ostatni problem wymaga skutecznej lokalizacji wycieków. W Warszawie używa się do tego nieinwazyjnych metod, przy pomocy których można precyzyjnie określić, skąd pochodzi woda.

Pomiar wilgotności w Warszawie i innych polskich miastach

Zastanawiasz się, czy w Twoim domu powietrze ma odpowiedni poziom wilgotności, czy nie jest za wilgotne lub wręcz przeciwnie – za suche? Możesz wyposażyć się w specjalne urządzenie do pomiaru wilgotności lub skorzystać z fachowego pomiaru wilgotności w Warszawie.

Dużą zaletą zlecenia tej czynności profesjonalnej firmie jest skuteczność. Dysponuje ona profesjonalnym sprzętem precyzyjnie wykonującym pomiary w pomieszczeniach. Ponadto pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę, która pozwala im ocenić stan powietrza i poziom zaawansowania problemu. W razie potrzeby wykonuje dalsze czynności, jak wykrywanie wycieków w Warszawiei osuszanie.

Konieczne osuszanie

Kiedy już znamy poziom wilgotności powietrza w budynku, a także wiemy, skąd wycieka woda, należy usunąć usterkę oraz skorzystać z usługi osuszania mieszkania w Warszawie. Firma pozbywa się wilgoci z domu z wykorzystaniem specjalnych osuszaczy kondensacyjnych i dmuchaw. Dodatkowo może przeprowadzić ozonowanie i odgrzybianie pomieszczeń. Ozonowanie zabija bakterie oraz zarodniki grzybów i pleśni. Z kolei odgrzybianie pozwala na pozbycie się już rozwiniętych grzybów i pleśni. Osuszanie można przeprowadzić też samodzielnie, decydując się na wynajem osuszaczy w Warszawie.

Sprawdzone sposoby na wilgoć w domu

Przyczyną problemu nie jest wyciek z instalacji? W takim razie po wykonaniu pomiaru wilgotności w Warszawie i przekonaniu się, że masz do czynienia z wilgocią w domu, możesz spróbować samodzielnie uporać się z kłopotem.

  • Zdecyduj się na pochłaniacz wilgoci – najskuteczniejsze są urządzenia elektryczne.
  • Sprawdź skuteczność pracy wentylacji. Być może koniczne będzie zamontowanie wentylacji mechanicznej.
  • Pomocne mogą okazać się rośliny pochłaniające wilgoć, jak bluszcz czy paproć.
  • Grzyby nie lubią olejka lawendowego, goździkowego i drzewa herbacianego. Miejsce, gdzie występuje pleść, przemyj wodą z dodatkiem wybranego olejku.

Walkę z wilgocią w domu powinno się rozpocząć od pomiaru wilgotności, aby dobrze poznać swojego przeciwnika. Trzeba też poznać źródło problemu, a w razie potrzeby skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama