Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kurs angielskiego dla dzieci – jak wybrać dobrą szkołę językową?

Kurs angielskiego dla dzieci – jak wybrać dobrą szkołę językową?

reklama

Wybór szkoły językowej dla dziecka to wyzwanie, które wielu rodzicom spędza sen z powiek. Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć tę naprawdę dobrą szkołę, skoro wszystkie twierdzą, że mają genialny program, świetnych lektorów i wyjątkowo dobre efekty. Jak sprawdzić, gdzie reklama pokrywa się z rzeczywistością?

Nie oszczędzaj na kursie angielskiego dla dzieci

To dość ryzykowne stwierdzenie w obecnej sytuacji, natomiast na wyborze kursu angielskiego dla dziecka naprawdę nie warto oszczędzać. Jeśli decydujesz się na zapisanie swojego dziecka do szkoły prywatnej, upewnij się, że będą to dobrze wydane pieniądze.

Szkoły, których podstawowym narzędziem reklamowym jest atrakcyjna cena, często oszczędzają na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, a więc na jakości nauczania. Dobre materiały, szkolenia, profesjonalni lektorzy – to kosztuje i poniżej pewnego poziomu cenowego spada również jakość usług. Oczywiście najwyższa cena sama w sobie nie daje żadnych gwarancji, natomiast jest to istotna wskazówka, czego się możesz spodziewać.

Szukasz kursu angielskiego dla dziecka na warszawskiej Woli? Sprawdź, jak dzieci uczą się w Early Stage: https://earlystage.pl/pl/szkola/wola-2

Metody nauczania

Wiele szkół proponuje udział w lekcji pokazowej, która dobrze obrazuje metodę nauczania, jaką kieruje się dana placówka. Warto z takiej możliwości skorzystać, jednak równie często już odwiedziny na stronie internetowej wiele mogą Ci powiedzieć. Warto także umówić się na rozmowę z dyrektorem, managerem, metodykiem albo samym lektorem. Na co zwrócić uwagę podczas rozmowy?

  • Na podejście do nauczania – czy myśli się o atrakcyjnych zajęciach, ćwiczeniach angażujących dziecko, dających mu wrażenie zabawy, ale takiej, dzięki której się uczy.
  • Metodę – najlepiej, aby była ona oparta na nowoczesnej wiedzy neurodydaktycznej, czyli zamiast ławki, tablicy i powtarzania ćwiczenia x razy, ruch, zabawa, praca w grupach, śpiew, muzyka, teatr, czyli wszystko to, co sprawia, że nasz mózg chce się uczyć.
  • Ocenianie – jeśli szkoła traktuje błąd jak drogę do sukcesu, jesteś we właściwym miejscu; chodzi bowiem o to, by ocenianie było motywacyjne, stymulowało do rozwoju, budząc motywację wewnętrzną, a nie ją zabijając i zachęcając do nieustannego porównywania się z innymi.
  • Sposób komunikacji – jeśli wszystko jest tak bardzo na „serio”, zastanów się nad sensem zapisu, bo istnieje szansa, że nauka Twojego dziecka też taka będzie, a wszystkie badania pokazują, że nauka z humorem, dystansem, zabawą językiem jest skuteczniejsza; zaangażowanie emocjonalne w ten proces jest ogromnie istotne.

Zobacz, jak może wyglądać przedstawienie nowoczesnej szkoły językowej: https://earlystage.pl/

Nie zapomnij o formalnościach

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na wybór szkoły, koniecznie sprawdź także kwestie formalne. Poproś o wzór umowy i dokładnie go przeczytaj. Upewnij się, jak wygląda kwestia rozliczeń, co stanie się, jeśli w trakcie roku postanowisz zrezygnować. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama