Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Stolik edukacyjny dla Twojego maluszka

Stolik edukacyjny dla Twojego maluszka

reklama

Stolik edukacyjny, zwamy również stolikiem interaktywnym, nie tylko interesująco zajmie czas Twojemu dziecku, ale będzie też wspierał jego rozwój.
Jak powinien wyglądać odpowiedni stolik interaktywny?

Sensoryczne stoliki interaktywne

Stoliki edukacyjne to zabawki, które służą pozytywnej stymulacji rozwijającego się dziecka.

Na jednej przestrzeni znajdują się liczne przyciski, klocuszki i inne elementy przesuwane, którymi dziecko może manipulować. Czynności te wspierają właściwą koordynację ruchową oraz uczą myślenia przyczynowo-skutkowego.

Dodatkowe dźwięki, czy efekty świetlne skupiają uwagę dzieci i wzmacniają koncentracje na danym punkcie. Zabawa rozwija wiele zainteresowań i pomaga dziecku stać się małym odkrywcą!

Przy całości możliwości jakie daje stolik edukacyjny, każda czynność jest angażująca zabawą, a nie uciążliwą nauką. Maluszek uczy się naturalnie, a atrakcyjność przedmiotu powoduje, że nie zniechęca się łatwo.

W tym przypadku więcej znaczy lepiej. Im więcej ruchomych części tym dostarczamy dziecku więcej rozrywki. Każdy z elementów działa na zmysł dziecka. Rożne kolory, dźwięki, tekstury i możliwości uczą chłonąć oraz poznawać świat całym sobą.

Dopasowanie produktu pod wiek dziecka

Zabawka występuje w kilku wariantach, które są dostosowywane pod wiek dziecka.

Młodszym dzieciom poleca się cichsze warianty, bez zbyt mocnych świateł, ponieważ każdy z tych bodźców może nadmiernie wystraszyć.

Elementy na stoliczku mogą przyjmować kształty jedynie różnorodnych wypustek lub mieć formę literek i cyferek, co jest dodatkową nauką u starszych dzieci.

Dla młodszych pociech najlepsze są produkty, które wygrywają delikatne melodyjki, rymowanki lub odtwarzają dźwięki zwierząt.

Ciekawym wariantem są również stoliki edukacyjne dwujęzyczne. W tym przypadku piosenki mogą być puszczane zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Na stronie zestawienie.pl możesz zobaczyć eksperckie porównanie produktów i wybrać najlepszą opcję dla Twojego dziecka.

Bezpieczny stoliczek edukacyjny

Poza dostosowaniem pod wiek stolika kluczowe jest bezpieczeństwo Twojej pociechy w każdym aspekcie użytkowania.

Bardzo ważna jest stabilność całości konstrukcji, szczególnie kiedy użytkuje je małe dziecko mające problem z utrzymaniem równowagi. Dla najmłodszych poleca się stolik, który ma wbudowane w konstrukcję siedzisko.

Nie mniej ważny jest brak ostrych krawędzi oraz profesjonalne przymocowanie wszelkich elementów. Należy całkowicie zniwelować możliwość oderwania jakiej części, ponieważ dziecko mogłoby ją połknąć.

Dziecko bawiące się stolikiem edukacyjnym nie powinno być pozostawione same podczas eksploracji. Obecność rodzica zwiększy bezpieczeństwo użytkowania, ale również da maluszkowi większy komfort psychiczny.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama