Peeling enzymatyczny jest wykorzystywany do usunięcia martwego naskórka ze skóry np. twarzy lub głowy. Dzięki temu cera zyskuje promienny wygląd i prezentuje się naprawdę dobrze. Taki peeling opiera się na wykorzystaniu naturalnych składników i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
Jakie są rodzaje peelingów?
Istnieją różne rodzaje peelingów. Różnią się one konsystencją i teksturą swoich składników. Do najczęściej spotykanych należą:
- emolienty,
- peelingi z kwasami owocowymi, kwasem salicylowym lub glikolowym,
- maski z węglem aktywnym,
- peelingi żelowo-cukrowe,
- peelingi warzywne,
- peelingi owocowe,
- peelingi solne – działa jak środek czyszczący i usuwa martwe komórki skóry,
- glicerynowy peeling – ma działanie nawilżające i może być stosowany na suchą skórę,
- aloesowy peeling.
Stosowanie peelingów chemicznych polega zasadniczo na wprowadzeniu do skóry specjalnych substancji chemicznych, które usuwają z jej powierzchni martwe komórki. Dobrym rozwiązaniem jest także peeling enzymatyczny. Może być stosowany w leczeniu trądziku i zaskórników na twarzy, a także innych problemów skórnych. Sprawdzi się również wtedy, gdy szukasz delikatniejszego peelingu dla swojej skóry.
Jak działa peeling enzymatyczny?
Enzymy to białka, które pomagają rozkładać inne substancje. W przypadku peelingu enzymatycznego enzymy pracują nad usunięciem martwych komórek skóry z twarzy. Dzięki temu cera staje się czystsza i bardziej przejrzysta, a produkty takie jak kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne łatwiej wnikają w skórę. Enzymy to białka występujące we wszystkich żywych organizmach. Niektóre enzymy mogą rozkładać inne substancje chemiczne, w tym tłuszcze i białka. Peeling enzymatyczny warto stosować, ponieważ:
- to świetny środek oczyszczający, który może usunąć martwe komórki skóry i brud z twarzy,
- nakładanie enzymów pomoże złuszczać skórę i sprawi, że będziesz wyglądać młodziej,
- enzymy są korzystne dla tych, którzy cierpią z powodu trądziku, gdyż ułatwiają zdrową regenerację komórek.
Kiedy stosować peeling enzymatyczny?
- Najlepszym momentem na użycie peelingu enzymatycznego to czas po oczyszczeniu twarzy. Nie należy go stosować przed tym, ponieważ usuwa on brud i bakterie ze skóry, a to sprawia, że substancje chemiczne zawarte w preparacie oczyszczającym nie działają tak skutecznie.
- Peelingi enzymatyczne należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od tego, jak tłusta jest Twoja skóra i czy występują na niej jakieś problemy, np. trądzik.
- Stosuj peeling enzymatyczny, gdy Twoja skóra się łuszczy i jest sucha.
- Dobrym pomysłem jest stosowanie peelingu przed użyciem jakiegokolwiek innego produktu złuszczającego, ponieważ enzymy usuną martwe komórki skóry, które w przeciwnym razie mogłyby zatkać pory. Enzymy są idealne dla tych, którzy chcą złuszczać skórę, ponieważ mogą one sprawić, że wygląda młodsza i czystsza.
- Enzymy są doskonałą alternatywą dla chemicznych środków złuszczających. Poza tym są również mniej drażniące niż niektóre inne rodzaje peelingów.