Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czym są studia podyplomowe i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym są studia podyplomowe i kiedy warto się na nie zdecydować?

reklama

Aby zostać posiadaczem wykształcenia wyższego, należy ukończyć studia licencjackie. Dla wielu absolwentów naturalną drogą jest późniejsze podjęcie edukacji na studiach magisterskich. Niektórzy kończą na tym naukę, a inni wybierają drogę naukową, podejmując się studiów doktoranckich. Jeszcze inni wybierają studia podyplomowe. Na czym one polegają i czy wybór tej drogi to dobry pomysł?

Co to są studia podyplomowe?

Na starcie wyjaśnijmy, czym w ogóle są studia podyplomowe. Chodzi o studia oferowane osobom posiadającym wyższe wykształcenie. Zajęcia podyplomowe wybierają osoby, które mają już tytuł naukowy, jednak chcą się dokształcić. Czas trwania studiów podyplomowych może być różny, jednak zwykle wynosi 1-2 lata. Są to studia prowadzone w trybie zaocznym, a więc zajęcia odbywają się tylko w weekendy, czasami nawet nie we wszystkie. Mowa tu zatem o stosunkowo niewielkim nakładzie pracy, a jednocześnie dobre studia tego typu mogą być bardzo pomocne. W dalszej części tekstu wyjaśniamy, w czym konkretnie pomagają i komu polecamy rozpoczęcie dodatkowej edukacji.

Dla kogo zajęcia podyplomowe?

Zastanawiasz się, czy powinny Cię zainteresować studia podyplomowe w Warszawie? Już wyjaśniamy, do kogo kierowana jest oferta tego typu edukacji. Otóż studia podyplomowe są propozycją godną rozważenia przez:

  • specjalistów, którzy potrzebują poszerzenia wiedzy w celu rozwoju zawodowego,
  • osób, które chcą się przebranżowić,
  • każdego, kto pragnie poszerzyć zakres swojej wiedzy i umiejętności.

Dobre studia licencjackie i magisterskie mogą wykształcić specjalistę. Jednak aby osiągać coraz to nowe cele i rozwijać karierę zawodową, zawsze trzeba rozwijać umiejętności. Czasami oznacza to poszerzenie wiedzy z tematu, który już się zna, a w innych przypadkach, z zupełnie innych obszarów. Niemniej w obu przypadkach pomogą studia podyplomowe. Ponadto edukacja podyplomowa to dobra propozycja dla osób, które nie mogą lub nie chcą odnaleźć się w swoim zawodzie. Rozpoczęcie edukacji od zera, w formie studiów stacjonarnych najpierw na poziomie licencjackim a później magisterskim, może nie być możliwe choćby ze względu na obowiązki rodzinne. Wtedy pozostają studia podyplomowe, które polecamy zresztą każdemu, kto po prostu chce się rozwijać.

Jakościowe studia podyplomowe Warszawa

Aby studia podyplomowe rzeczywiście przyniosły realne korzyści, trzeba wybrać odpowiednią ofertę. Warto dobrze przyjrzeć się uczelniom, które posiadają taką ofertę. Po pierwsze poszukajmy interesującego nas kierunku. Po drugie sprawdźmy, czy dane studia podyplomowe Warszawa to oferta jakościowa. Jak to ocenić? Choćby poprzez kontrolę kompetencji wykładowców oraz programu studiów. Dobre uczelnie, oferujące studia podyplomowe w Warszawie, nie ograniczają się do wykładów i ćwiczeń, oferują też zajęcia praktyczne i możliwość poszerzania kompetencji pod okiem praktyków.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama