Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Najważniejsze informacje o PIT-37 – do czego służy, dla kogo jest przeznaczony?

Najważniejsze informacje o PIT-37 – do czego służy, dla kogo jest przeznaczony?

reklama
Początek roku kalendarzowego często kojarzy się ze składaniem deklaracji podatkowej i wypełnianiem odpowiednich formularzy. Jednocześnie nadchodzą zwątpienia dotyczące tego, jaki dokument trzeba złożyć i w jakim przypadku. Sprawdź, czym charakteryzuje się PIT-37!

Dla kogo PIT-37?

PIT-37 jest przeznaczony dla osób uzyskujących wynagrodzenie netto. Zaliczają się do nich pracownicy uzyskujący dochód z tytułu stosunku służbowego, pracy nakładczej, stosunku pracy, przychodów z praw autorskich oraz innych źródeł. Takim więc sposobem praca na stanowiskach związanych z oświatą, doradztwem klienta oraz innymi będzie wiązała się z potrzebą złożenia PIT-37.

Jak wypełnić PIT-37?

Istnieje kilka sposobów na to, jak wypełnić PIT-37. Jednym z nich jest dostarczenie dokumentu do księgowej, która za drobną opłatą wypełni wszystkie druki i przekaże je do Urzędu Skarbowego. Jeżeli jednak chcesz wypełnić PIT-37 samodzielnie, możesz to zrobić online. Istnieje kilka darmowych programów do wypełnienia deklaracji i szybkiego jej przesłania. Dzięki samouczkowi i odpowiednio podpisanym przyciskom nie będziesz miał problemu z prawidłowym wprowadzeniem danych.

Zalety dotyczące wypełniania PIT-37 online to np. oszczędność czasu, bezproblemowe rozliczenie PIT i przekazanie go do odpowiednich służb oraz brak potrzeby proszenia księgową o pomoc. Dzięki programom rozliczającym dokumenty możesz wykonać całą papierkową robotę w zaciszu własnego domu. Jedyne, czego potrzebujesz, to komputer z dostępem do Internetu oraz PIT-11, który dostaniesz od swojego pracodawcy.

Przekazanie 1% podatku – na czym to polega?

Rozliczając PIT-37 możesz również odprowadzić 1% swojego podatku na daną instytucję czy inny cel. Takim sposobem jesteś w stanie wspomóc daną fundację czy organizację, przekazując jej 1% swojego podatku. Możesz wybierać spośród organizacji, które posiadają numer KRS. Taka lista jest na bieżąco aktualizowana i dostępna na stronie rządowej w Internecie.

Dzięki pomocy wybrana fundacja może uzyskać pieniądze od Urzędu Skarbowego. Takim sposobem będzie ona w stanie zakupić potrzebne przedmioty np. dla dzieci z domu dziecka czy przekazać pieniądze na inny cel. Wspomniany 1% w każdym wypadku przechodzi do skarbu państwa, warto więc przekazać go na daną organizację i w ten sposób ją wesprzeć.


Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama