Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sprawdzone sposoby motywowania pracowników

Sprawdzone sposoby motywowania pracowników

reklama

Odpowiednie motywowanie pracownika jest w dzisiejszych czasach niezbędne, aby można było zatrzymać u siebie doświadczonych specjalistów. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o duże przedsiębiorstwo, czy o małą firmę rodzinną. Przemyślana motywacja pracownicza może być wykorzystywana do nagradzania za określone zachowanie. Dzięki temu w przyszłości zatrudnione osoby mogą chętniej podejmować się dodatkowych zadań.

  1. Dlaczego nie można zapominać o motywacji pracowników?
  2. W jaki sposób motywować pracowników?
  3. Motywowanie pracowników bez tajemnic

O ile jednak nikogo nie trzeba raczej przekonywać, że motywacja pracowników odgrywa istotną rolę, to wciąż wielu przedsiębiorców kompletnie nie wie, w jaki sposób przeprowadzać motywowanie pracowników. Jeżeli więc chcesz zadbać o motywację pracowników i szukasz sprawdzonych sposobów, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Dlaczego nie można zapominać o motywacji pracowników?

Firmy, w których nieprzerwanie ma miejsce proces motywowania pracowników, cieszą się zazwyczaj rzadszymi odejściami z pracy. Dodatkowo, jeżeli motywacja do pracy utrzymywana jest na wysokim poziomie, pracownicy chętniej mogą brać dodatkowe godziny, pojawiać się w pracy w weekendy lub po prostu będą lepiej wykonywali swoje obowiązki. Wystarczy zresztą zapoznać się z wynikami licznych ankiet, które potwierdzają, że motywacja przekłada się na większe poczucie odpowiedzialności, co oznacza większe zaangażowanie.

W jaki sposób motywować pracowników?

Chociaż motywacja pracownika w miejscu pracy często kojarzy się przedsiębiorcom z koniecznością wydawania pieniędzy, tak naprawdę wcale nie trzeba ponosić kosztów, aby można było skutecznie motywować pracowników. Wystarczy wspomnieć o regularnym udzielaniu publicznych pochwał, kreowaniu pozytywnej atmosfery i zapewnieniu pracownikom możliwości rozwoju. Oczywiście, motywacja powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb danego pracownika. Warto więc rozważyć, aby zapewnić pracownikom wyzwania, które będą nie tylko interesujące, ale też ich ukończenie będzie wiązało się z dodatkowymi benefitami.

Motywowanie pracowników bez tajemnic

Jeżeli interesuje cię motywacja pracownicza, chcesz zachęcić zatrudnione osoby do określonego działania lub po prostu wyrazić swoje zadowolenie z ich pracy, koniecznie zapoznaj się z artykułem https://www.sodexo.pl/motywacja-pracownikow/motywacja-pracownicza-10-najlepszych-technik/. Znajdziesz tu wiele sprawdzonych technik, dzięki którym lepiej zrozumiesz istotę motywacji i będziesz mógł docenić swój zespół bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama