Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak wybrać najlepszy komputer do pracy?

Jak wybrać najlepszy komputer do pracy?

reklama
Rozważając pracę w biurze domowym, możliwości technologiczne mogą ci pomóc lub przeszkodzić. Im dalej w XXI wiek, tym elektronika staje się przestarzała coraz szybciej. Ten nowy telefon, który kupiłeś zaledwie miesiąc temu, może mieć nową wersję w ciągu mniej niż roku.

Komputer stacjonarny czy laptop?Do pracy w domu zawsze wystarczy komputer stacjonarny, o ile spełnia określone wymagania. Jednak niewiele firm pracujących w domu wymaga od swoich pracowników korzystania z komputera stacjonarnego. Wiele najnowszych modeli laptopów działa równie dobrze, a często nawet lepiej niż komputery stacjonarne. Sprawdź najnowsze nowinki technologiczne: http://preznefirmy.pl/category/komputery-i-technologia/.

Wraz z upływem nowego stulecia komputery stacjonarne stają się coraz mniej popularne, ponieważ laptopy zajmują mniej miejsca i są mobilne, co czyni je wygodniejszą opcją. Jednak niektóre typy laptopów nie nadają się do pracy zdalnej. Niektóre modele Chromebooków, urządzeń 2 w 1 i tabletów nie spełnią potrzeb przeciętnego pracownika działu obsługi klienta lub wsparcia administracyjnego. Ponadto każdy komputer stacjonarny lub laptop, który ma mniej niż którakolwiek ze specyfikacji wymienionych poniżej, prawdopodobnie nie będzie wystarczający do większości prac domowych.

System operacyjnyIstnieją 4 popularne systemy operacyjne, spośród których można wybrać, rozważając pracę na komputerze w domowym biurze: Windows, macOS (Apple), Chrome OS i Linux. System operacyjny Windows jest najpopularniejszym z tych czterech i zdecydowanie bardziej preferowanym systemem operacyjnym wśród firm zatrudniających pracowników domowych. Niektóre firmy dopuszczą komputery Apple, te z systemem macOS. Możesz też znaleźć kilka firm, które umożliwiają swoim pracownikom korzystanie z komputerów z systemem operacyjnym Linux lub Chromebooków korzystających z systemu operacyjnego Chrome firmy Google. Jednak większość oprogramowania, z którego firmy każdego typu muszą korzystać w swoich codziennych operacjach.

W tej chwili uważam, że mogę śmiało powiedzieć, że żadna firma zatrudniająca pracowników domowych nie pozwala swoim pracownikom na korzystanie z systemu operacyjnego starszego niż Windows 7. Od 14 stycznia 2020 r. system Windows nie zapewnia już aktualizacji ani pomocy technicznej dla systemu Windows 7. Dlatego nawet firmy, które kiedyś umożliwiały pracownikom korzystanie z systemu Windows 7, zachęcają teraz pracowników do uaktualnienia systemu operacyjnego do systemu Windows 10 lub zakupu komputera z systemem Windows 10.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę