Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kobiety w „męskich” zawodach

Kobiety w „męskich” zawodach

reklama
Rola płci damskiej w społeczeństwie rośnie w siłę. Coraz liczniejsze grono kobiet jest aktywne zawodowo i odnosi sukcesy, wspinając się po szczeblach kariery. Przedsiębiorcze kobiety muszą jednak mierzyć się z wieloma stereotypami i niesprawiedliwym traktowaniem. Poniżej przedstawiono zawody, powszechnie uznawane za typowo męskie, w których z powodzeniem odnajdują się również przedstawicielki płci pięknej.

Zawodowy kierowca
Powszechne przekonanie o tym, iż mężczyźni są lepszymi kierowcami, to mit. W rzeczywistości kobiety na drodze są bardziej skoncentrowane, uważne, a co za tym idzie – powodują mniej wypadków. Płeć damska ma również większy respekt do przepisów drogowych oraz zachowuje większą kulturę na drodze. Z tego powodu bardzo dobrze odnajduje się za kierownicą, zarówno komunikacji miejskiej, taksówek, jak i tirów.

Programista
Branża IT kojarzona jest z typowo męskich światem. Nic bardziej mylnego – wiele kobiet posiada analityczny umysł i z łatwością odnajduje się w kodowaniu i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Ogłoszeń dotyczących pracy w środowisku informatycznym, bez względu na płeć, szukać można m.in. na portalu Pracuj.pl. Niestety mimo, iż zatrudnienie płci damskiej w tym sektorze sukcesywnie wzrasta, kobiety w dalszym ciągu nie mogą liczyć na tak satysfakcjonujące wynagrodzenie, jak mężczyźni.

Żołnierz
W dzisiejszych czasach coraz mniej dziwi także widok kobiet w wojsku. W dalszym ciągu nie mają łatwo – w typowo męskim środowisku muszą walczyć ze stereotypami, jednak pokazują, iż są równie sprawne, ambitne oraz z sukcesami wskakują na wyższe stopnie. Płeć damska jest także dużo silniejsza psychicznie, co w przypadku tak stresującego zawodu, jakim jest żołnierz, jest dużym plusem.

Kierownik budowy
Przedstawicielki płci pięknej doskonale odnajduje się także w pracy na budowie. Kobiety po studiach inżynierskich z chęcią zajmują stanowiska kierownicze w tym obszarze – przy zatrudnianiu kładzie się mocny nacisk na doświadczenie oraz wiedzę, a nie płeć. Kobiety bardzo często są bardziej skrupulatne, dokładne oraz lepiej radzą sobie z wykonywaniem wielu zadań jednocześnie, w związku z czym z łatwością odnosi sukcesy w tym obszarze i może liczyć na uznanie współpracowników.


Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę