Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Lepiej kupić samochód używany czy nowy? Podpowiadamy!

Lepiej kupić samochód używany czy nowy? Podpowiadamy!

reklama
Nadszedł czas zmiany samochodu i zaczynasz zastanawiać się jakie auto kupić? Czy odwiedzić salony samochodowe, a może jednak rozejrzeć się za autami używanymi? Posiadając określony budżet pytań jest wiele, a odpowiedzi mogą nie dawać nam jednoznacznej odpowiedzi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, która z opcji zakupu samochodu jest lepsza!

Samochód używany, a nowy - cechy do porównania

Myśląc o zakupie używanego auta musimy oczywiście wziąć pod uwagę jego przeszłość. Raczej każdy z nas chce wejść w posiadanie samochodu z drugiej ręki, które posłuży nam jeszcze przez kilka, a nawet kilkanaście lat. W pierwszej kolejności musisz skupić się na przebiegu, który powie nam o eksploatacji auta, jeździe oraz uszkodzeniach - zarówno tych mniejszych, jak i większych.

Kolejną sprawą jest stan techniczny samochodu. Jak już zostało to wspomniane, pojazd kupujemy na kilka czy kilkanaście lat, więc powinno interesować nas to, jak długo będzie on w stanie jeździć bez naszego wkładu. Jest to jednak zagadką. Jedne samochody używane wyglądające na sprawdzone, mogą okazać się zupełną przeciwnością.

Kolejny punkt to prawdziwość historii pojazdu. Nie ufajmy każdemu sprzedawcy! Musimy być ciągle czujni, aby np. nie kupić samochodu powypadkowego.

Ważny jest także wiek samochodu lub osoby bądź firmy, od której planujemy go zakupić. Posiadając gwarancję, będziemy pewniejsi, jednak przy kupowaniu auta używanego pojawia się wiele pytań, co do użyteczności pojazdu.

Musimy również mieć na uwadze fakt, że kupując nowy samochód jest on prawie że budowany na nasze zamówienie. Jego przebieg będzie minimalny - może on zawierać kilka kilometrów, które zostały przejechane w celu sprawdzenia jakości auta.’

Kupując nowy samochód możemy mieć odczucie, że jest on bardziej spersonalizowany do naszych potrzeb niż auto używane - jest to prawda. Wybierając nowe auto sami decydujemy o jego wyposażeniu, wzorze, kolorze, rozmiarze felg, silniku czy skrzyni biegów. Przy wybieraniu pojazdu używanego ta możliwość jest dla nas niedostępna. Warto jednak pamiętać, że używane auto ma lepsze wyposażenie, jeżeli pochodzi z zachodnich rynków.

Technologia w samochodach używanych i nowych

Przy zastanawianiu się czy lepiej kupić samochód nowy czy używany, musimy pamiętać o tym, że drugi z nich może być nadal produkowany - obecny właściciel mógł nim jeździć przez rok czy dwa lata. Kupując jednak auto poprzedniej generacji miejmy na uwadze fakt, który minął od jego wyprodukowania. Coraz to nowsze samochody posiadają więcej skomputeryzowanych funkcji, a w wyposażeniu pojawiły się różnego rodzaju ekrany.

Czy to przy zakupie auta używanego czy nowego zawsze zastanawiamy się, co dostajemy za podaną cenę. Jest to kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę.

Finansowanie samochodu

Przy kupowaniu auta nie musimy od razu przeznaczyć na niego ogromną ilość gotówki. Możemy sobie wybrać jedną z form finansowania. Nie jest to jednak takie proste jeżeli chodzi o samochody używane. Wielu leasingodawców będzie podchodziło do tego niechętnie. U dealera będzie o wiele łatwiej - kredyty 0% czy leasingi z wysoką wartością zakupu.

Nowym autem wyjedziemy z salonu nawet bez wkładu własnego. Mamy również możliwość dopasowania wysokości rat, które będą nam odpowiadały oraz okres finansowania.

Przyjdź do MB Motors i wybierz najlepszy samochód dla siebie!

MB Motors jest autoryzowanym salonem dealerskim Mercedes-Benz z oddziałami w Jankach, Piasecznie i Poznaniu. W ofercie znajdziesz zarówno samochody używane, jak i nowe. Zapraszamy.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧