Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kim jest UX designer?

Kim jest UX designer?

reklama
Zawód UX designera z roku na rok staje się coraz popularniejszy nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą i dlaczego coraz częściej jest to stanowisko, bez którego nie ruszą dalsze prace nad jakimkolwiek projektem? Sprawdź, czy to zajęcie dla Ciebie!

UX design – co to takiego?
UX to skrót od angielskiego zwrotu user experience. UX design to więc projektowanie doświadczeń użytkownika przy zachowaniu dbałości o to, aby dany produkt wzbudzał pozytywne uczucia w osobach z niego korzystających. User experience jest sumą wszystkich reakcji oraz odczuć związanych z korzystaniem z konkretnej rzeczy. Termin ten jest bardzo szeroki i dotyczy wielu różnych dziedzin, z naciskiem jednak na produkty cyfrowe, takie jak strony czy aplikacje internetowe. Rosnące zainteresowanie tym tematem sprawia, że w Internecie można znaleźć coraz więcej ofert zatrudnienia na tym stanowisku – m.in. na portalu Pracuj.pl.

Obowiązki UX designera
Podstawowym zadaniem UX designera jest odpowiednie zaprojektowanie doświadczeń użytkownika od samych podstaw. Jego celem jest wzrost satysfakcji i zadowolenia z używanego produktu. Przedstawiciele tego zawodu swoją pracę opierają na badaniu potrzeb oraz oczekiwań potencjalnych klientów. Pod uwagę biorą wiele czynników: funkcjonalność, użyteczność, łatwość w obsłudze czy też przyjemność z interakcji z produktem. Dodatkowo, niektórzy UX designerzy dokonują także audytów istniejących już produktów, takich jak strony internetowe – oceniają funkcjonujące już rozwiązania i proponują możliwe zmiany, mające poprawić obecną sytuację.

Cechy dobrego UX designera
Dobry UX designer powinien posiadać szereg kompetencji miękkich oraz twardych. W tej pracy konieczne jest posiadania analitycznego umysłu, zdolności do słuchania oraz wyciągania wniosków. Przedstawiciele tego zawodu muszą być także komunikatywni oraz empatyczni względem innych. Istotne jest również obycie technicznie i zainteresowanie technologią – przyda się znajomość podstawowych narzędzi oraz programów do projektowania oraz analityki internetowej. UX design to przede wszystkim zajęcie dla osób kreatywnych i nastawionych na ciągły rozwój – zmieniający się dynamicznie rynek wymaga trzymania ręki na pulsie.


Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama