Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Gdzie kupować dobrej jakości odzież dziewczęcą na różne okazje?

Gdzie kupować dobrej jakości odzież dziewczęcą na różne okazje?

reklama

Sklepów odzieżowych oferujących ubrania dla dzieci jest obecnie tak dużo, że kupno sukienki, dziewczęcej koszuli czy modnej, casualowej marynarki dla córki wydaje się zadaniem wręcz banalnie prostym. To jednak tylko pozory. I nie chodzi wcale o bogactwo odcieni, wzorów, fasonów i krojów, które może przyprawiać o zawroty głowy. Znacznie ważniejsza jest jakość dziecięcej odzieży. Gdzie zatem kupować spodnie, koszule i sukienki dziewczęce

Swetry, koszule i sukienki dziewczęce z Chin – tanio, ale czy dobrze?

W ostatnich latach głośno jest o azjatyckich sklepach odzieżowych, które podbijają europejski rynek. Setki nowych produktów dodawanych do oferty każdego dnia i atrakcyjne ceny, znacznie niższe od tych, które oferują europejskie sieciówki, brzmią świetnie, ale w rzeczywistości są tylko PR-owym chwytem, który ma przykryć niskie standardy pracy i brak testów, analiz i restrykcji, mających potwierdzać, że produkowana odzież nie szkodzi zdrowiu.

Tak, przeczytałaś dobrze. Azjatycki rynek odzieżowy rządzi się zupełnie innymi prawami niż europejski, gdzie firmy odzieżowe muszą weryfikować ilość użytych chemikaliów, analizować skład ubrań i zachowywać narzucone normy bezpieczeństwa.

Podsumowując: jeśli pod wpływem influencerów z Instagrama lub TikToka pomyślisz o zamówieniu tanich ubrań dla dziecka z chińskiego sklepu, to… pozbądź się tej myśli.

Sukienki, jeansy i spodnie dresowe dla dziewczynki – zwracaj uwagę na materiał

Pomijamy fakt, że odzież dziecięcą, którą można kupić w sklepach azjatyckich, produkuje się zazwyczaj z kiepskiej jakości syntetyków niewiadomego pochodzenia, takich jak poliester i akryl. Pod tym względem znacznie lepiej wypadają sieciówki europejskie, które:

  • zazwyczaj syntetyki traktują tylko jako uzupełnienie składu;
  • korzystają z materiałów syntetycznych spełniających wymagane normy bezpieczeństwa.

Generalnie warto pamiętać o tym, że bluzy, koszulki czy sukienki dziewczęce powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które nie podrażniają dziecięcej skóry i nie wywołują reakcji alergicznych czy wysypek. Przoduje tu oczywiście miękka i przepuszczająca powietrze bawełna, ale dobrym wyborem będzie też len czy wełna (w przypadku swetrów i akcesoriów zimowych).

Nie wiesz, gdzie kupować ubrania dziewczęce? Sprawdź sklep Coccodrillo!

Tutaj pojawia się kolejne pytanie: czy swetry, koszule i spodnie dresowe dla dziewczynki lepiej kupować w dużych sieciówkach odzieżowych, czy sklepach skoncentrowanych przede wszystkim na modzie dziecięcej? Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest ta druga opcja.

Dlaczego? Ponieważ wybierając sklepy takie jak sklep Coccodrillo, masz pewność, że wybierasz markę, która całą swoją działalność opiera na śledzeniu i kreowaniu trendów mody dziecięcej oraz badaniu potrzeb maluchów i oczekiwań ich rodziców. Ogólne sieciówki odzieżowe nie są w stanie poświęcać tyle czasu i energii modzie dziecięcej, gdyż muszą sprostać oczekiwaniom wszystkich grup wiekowych.

Sukienki dziewczęce i spodnie dresowe dla dziewczynek w różnym wieku można znaleźć pod linkami:

Dodatkowo, sklepy odzieżowe dla dzieci często mają też specjalne kategorie, ułatwiające szybkie znalezienie pożądanego ubrania: np. kategoria „eleganckie sukienki” (dostępne w Coccodrillo w tym miejscu: https://pl.coccodrillo.eu/dziewczynka-5/odziez-14/sukienki-2181/eleganckie.html) lub „basic”.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama