Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Murarze w Warszawie – dlaczego nie powinno się na nich oszczędzać?

Murarze w Warszawie – dlaczego nie powinno się na nich oszczędzać?

reklama

Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego wielu inwestorów poszukuje oszczędności. Są jednak takie rzeczy, na których nie warto oszczędzać, a murowanie ścian nośnych to właśnie jedna z nich. Z czym może wiązać się współpraca z murarzem, który nie posiada odpowiednich umiejętności? Jak znaleźć dobrego specjalistę w Warszawie?

Czym grozi korzystanie z usług niesprawdzonych fachowców?

Bardzo wiele prac podczas budowy domu musi być wykonywanych w odpowiedniej kolejności, a kolejni specjaliści przejmują efekty pozostawione przez poprzednią ekipę. Jeśli na jednym z etapów fachowcy pozostawią niedociągnięcia, przy kolejnych mogą one stać się sporym utrudnieniem.

Ściany nośne to jeden z najważniejszych elementów stawianego budynku. Pracuje przy nich nie tylko murarz – elektryk prowadzi w nich instalacje, a tynkarz wyrównuje zaprawą, przygotowując ściany do estetycznego wykończenia. Nie warto więc oszczędzać na tak istotnym etapie prac, zwłaszcza że ofert od murarzy z doświadczeniem na stronach takich jak https://www.oferteo.pl/murarz jest naprawdę bardzo wiele.

Od ścian wymaga się przede wszystkim tego, by były równe i pionowe. Największe ryzyko współpracy z niesprawdzonym murarzem, to efekt w postaci ścian odchylonych od pionu. Nawet niewielkie odchylenia mogą być problematyczne na dalszych etapach prac budowlanych. Zdarzają się także odchylenia tak duże, że widoczne gołym okiem, wpływające negatywnie na efekt estetyczny i znacznie utrudniające wyrównanie ścian zaprawą.

obraz

Nadmierne oszczędzanie może podnieść koszty budowy

Nierozsądne oszczędzanie na ważnych produktach i usługach może odbijać się na ich jakości. Niska jakość, w tym odchylenie od pionu ścian nośnych, przekłada się natomiast na wyższe koszty ponoszone na dalszych etapach prac. W efekcie więc pomimo wstępnie niskiej ceny przy wyborze oferty, końcowe koszty budowy rosną, często nawet o znacznie więcej, niż wyniosła oszczędność.

Przy niewielkim odchyleniu od pionu ściany nie grożą zawaleniem. Mogą za to znacznie zwiększać koszty konieczne do poniesienia przy ich tynkowaniu, ponieważ to właśnie podczas tego procesu trzeba będzie je wyrównać. Tynkarz będzie musiał włożyć w to więcej pracy i zużyć większe ilości zaprawy, kładąc na ścianach tynki różnej grubości, odpowiedniej do odchylenia ścian. Ostatecznie zapłata należna dla tynkarza nawet w przypadku niewielkiego domu może wynosić o kilka tysięcy złotych więcej niż przy odpowiednio przygotowanych, pionowych ścianach.

obraz

Jak znaleźć dobrego murarza w Warszawie?

Dziś fachowców niezbędnych przy budowie domu warto szukać przede wszystkim przez internet. To największe źródło informacji, w którym na odpowiednich portalach z łatwością można znaleźć sprawdzonych specjalistów wraz z referencjami czy galerią zdjęć zawierającą przykładowe realizacje.

Pod adresem https://www.oferteo.pl/murarz/warszawa znajdują się oferty murarzy pracujących na terenie Warszawy. Przeglądając je, warto pamiętać przede wszystkim, by najniższa cena nie decydowała o wyborze. Znacznie ważniejsze są inne czynniki, jak doświadczenie danego fachowca, jego wiedza, zrealizowane projekty i opinie byłych klientów.

Szukając murarza, warto zajrzeć także na inne portale z ogłoszeniami jak na przykład https://www.ekspertbudowlany.pl/zlecenia/murowanie-scian. Różne strony internetowe dobrze jest sprawdzać nie tylko ze względu na inne oferty fachowców, ale także referencje. Może się zdarzyć, że dotyczące tej samej osoby rozmieszczone są na różnych stronach, na których dany fachowiec wystawia swoją ofertę.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱