Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak zobaczyć łapki w dół na YouTube?

Jak zobaczyć łapki w dół na YouTube?

reklama

YouTube daje możliwość wykonywania reakcji pod wrzuconymi na profil filmami. Od jakiegoś czasu jednak zablokował podgląd ilości łapek w dół. Część użytkowników nie jest zadowolona z takiej zmiany, istnieje jednak sposób żeby je przywrócić. Dowiedz się, jak zobaczyć łapki w dół na YouTube.

Media społecznościowe i wyrażanie opinii

Media społecznościowe odgrywają w obecnych czasach bardzo ważną rolę dla niemal każdego pokolenia. Są miejscem, w którym nawiązujemy znajomości, utrzymujemy kontakty, ale również możemy dzielić się ze światem treściami oraz poznawać co inni mają nam do przekazania. To tutaj swobodnie wyrażamy swoje opinie na wszelakie treści.

YouTube stał się jednym z wiodących serwisów w tej kwestii. Działa on na zasadzie publikowania postów z plikiem video, który jest odtwarzany przez użytkowników. Wraz z rozwojem udostępnił możliwość tworzenia relacji oraz czatów na żywo z grupami odbiorców. Wszystko to dzieje się wciąż w oparciu o wizję.

YouTube stał się sposobem na wyrażanie siebie oraz własnego zdania. Publikowane przez nas materiały mogą trafić do ludzi na całym świecie, poruszyć ich, zachęcić do zagłębienia się w jakiś temat lub zszokować. Z drugiej strony zaś każdy użytkownik może przyjąć rolę osoby, która ocenia materiały, wypowiada się na ich temat i reaguje. Powoduje to, że powstają kolejne drogi ważnego przekazu oraz możliwości.

Możliwe reakcje na YouTube

Użytkownicy umieszczający materiały na swoich kanałach na YouTube chcą by ich posty odnalazły odbiorców. Dla części z nich jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób mogą też zarabiać. Im trafią do większej grupy, tym większa istnieje szansa na sukces. Nośność postu jest tym mocniejsza im więcej pod nim się dzieje. Liczą się więc również wszelkie reakcje pozostawiane przez odwiedzających profil.

Najbardziej popularnymi reakcjami na YouTube poza komentarzami są YT like. Żeby go dodać wystarczy kliknąć przycisk łapki pod postem, który zawiera dany materiał. Kciuk do góry oznacza aprobatę, zainteresowanie się tematem lub zadowolenie z niego. Obok tego przycisku znajduje się łapka w dół, która jest przeciwną reakcją. Portal podliczał łapki wyświetlając ich liczbę, dzięki czemu każdy z użytkowników mógł śledzić aktualne zainteresowanie.

Reakcje pozostałych użytkowników wpływają na wyswietlenia YT przez kolejnych. Widoczność łapek oraz komentarzy jest więc ważna zarówno dla samego właściciela profilu jak i obserwatorów.

Zmiany dotyczące łapek w dół

W którymś momencie YouTube postanowił ukryć licznik łapek w dół. Tłumaczył to prośbami ze strony właścicieli kanałów, którzy zgłaszali nadużywanie przycisku dislike. Według tej opinii możliwość miała być nieprawidłowo wykorzystywana na niekorzyść innych i służyła to rozpowszechniania niepotrzebnego hejtu pośród internautów.

Opcja dawania łapek w dół nie została całkowicie zlikwidowana, a modyfikacja dotknęła samego licznika. Ilość kliknięć jest wciąż naliczana i widoczna dla samego właściciela, jednak jest niepublikowana dla ogółu.

Nie mniej, zmiana ta spotkała się z dużym niezadowoleniem. Strona przeciwna zmianie uważa ją za szkodliwą ze względu na zaburzony obraz opinii o postach. Powstały obawy, że słabej jakości materiały będą miały teraz możliwość być lepiej rozpowszechniane, ponieważ nie będą przechodzić wstępnej i szybkiej weryfikacji.

Firma nie wykazuje chęci przywrócenia funkcji jawnego licznika, dlatego zaczęto szukać drogi, która może pomóc powrócić pierwotnej koncepcji.

Dlaczego ilość łapek jest ważna?

Subskrypcje YouTube to nie wszystko, równie ważne są wszelkie reakcje, które użytkownicy pozostawiają pod postami. Łapki są jedną z metod wyrażania swojej opinii oraz emocji, które wywarł na nas publikowany materiał. Im więcej ich zbieramy tym lepszy powstaje obraz dotyczący zainteresowania postem.

Co więcej, reakcje oraz nośność postów może realnie wpłynąć na promocję naszego kanału. Dla osób poszukujących ciekawych i ważnych treści dotarcie do takich może być ułatwione dzięki zaobserwowaniu jak inni reagują na dany post. YouTube likwidując widoczność ilości łapek w dół ograniczył tą możliwość.

Jest jednak sposób pozwalający przywrócić licznik łapek w serwisie YouTube.

Return YouTube dislike

Żeby przywrócić łapki w dół na YouTube należy skorzystać z wtyczki o nazwie Return YouTube Dislike. Nie wpływa ona jedynie na nasze konto, ale zmiana obejmuje cały portal. Dzięki wtyczce będziemy mogli widzieć liczbę łapek w dół przy każdym materiale. Opcja nie jest czasowa, jeżeli więc ją zainstalujemy będziemy mogli korzystać z niej cały czas.

Wtyczkę możemy ściągnąć np. poprzez Chrome Web Store. Polecana jest bardziej na komputery oraz laptopy. Urządzenia mobilne mogą również ją instalować, ale wiąże się to z większym zagrożeniem oraz skomplikowanym procesem rejestracji.

Działa ona na zasadzie rzeczywistego odświeżania portalu i odsłaniania liczby reakcji. Niekiedy może to powodować spowolnienie działania strony, nie jest to jednak na tyle przeszkadzające, że utrudnia jej użytkowanie.

Co więcej, wtyczka odsłoni od nas nawet dane, które zostały ukryte i zablokowane przez sam YouTube. Jeżeli chcesz mieć dostęp do niecenzurowanych treści i faktycznego obrazu opinii innych, ta opcja będzie dla Ciebie idealna.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama