Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Poradnik dla początkujących: jak rozłożyć i złożyć namiot krok po kroku

Poradnik dla początkujących: jak rozłożyć i złożyć namiot krok po kroku

reklama

Coraz większa część z nas uwielbia obcowanie z naturą. Wyjeżdżając na krótkie wakacje, wczasy czy weekend, coraz częściej hotele czy wynajmowane pokoje, zamieniamy na pola namiotowe. Bez znaczenia pozostaje czy mowa o wyjeździe zakochanych, grupy przyjaciół czy rodzin z dziećmi - spanie z namiotem pod gołym niebem u każdego wywołuje dużo emocji. By jednak móc czerpać maksymalną radość z biwakowania, należy poprawienie rozłożyć namiot. Jak tego dokonać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Określenie rodzaju posiadanego namiotu

By dopasować się do indywidualnych wymagań i charakteru wypraw wielu użytkowników, na rynku dostępna jest szeroka gama bardzo wielu, różnorodnych modeli namiotów. Na stronie internetowej https://www.e-horyzont.pl/camping/namioty.html możemy zapoznać się z bogatym asortymentem namiotów na każdą okazję. By poprawnie rozłożyć swój model, który ochroni nas przed zimnem, wiatrem czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, należy dokładnie, precyzyjnie określić, czy jest to namiot dmuchany, turystyczny, plażowy czy rodzinny.

obraz

Właściwe działania od samego początku, aż do końca 

Przede wszystkim przed rozłożeniem namiotu należy oczyścić teren z wszelakich gałęzi, kamieni czy innych zanieczyszczeń, tak, by wybrana powierzchnia była czysta i równa. Co do samego rozkładania namiotu nie ma jednej, sprawdzonej metody. Bardzo dużo zależy od łączeń, które występują w danym modelu namiotu, jak również całej jego konstrukcji. Nieocenioną pomoc stanowi instrukcja obsługi, która dołączona została do produktu przez jego producenta. Istnieją jednak pewne ogólne wskazówki, które zawsze znajdą zastosowanie. Całą bryłę namiotu należy rozłożyć na wybranej powierzchni. Kolejnym krokiem jest jego właściwe napięcie poprzez wsunięcie składanego stelaża. Jeśli namiot składa się z dwóch części, w pierwszej kolejności należy rozkładać sypialnię, a dopiero potem naciągać na nią tropik. Dwa elementy muszą być ze sobą dokładnie połączone.

Kolejnym krokiem jest naciąganie głównych oraz dodatkowych linek namiotu. Linki odciągowe należy przymocować do ziemi przy pomocy specjalnych igieł, które znane są potocznie jako śledzie. To jeden z najważniejszych kroków, który zapewni ochronę przed podmuchami wiatru i wilgocią, które są największym wrogiem każdego namiotu.

Oprócz tego, że należy właściwe rozłożyć namiot, koniecznie należy także poprawnie go złożyć, by móc cieszyć się jego nienaganną kondycją na wiele lat. Przede wszystkim należy szczególną uwagę poświęcić na higieniczne złożenie naszego namiotu. W etui nie mogą znaleźć się żadne mokre czy suche liście, gałęzie czy igliwie. Takie nieprawidłowości mogą uszkodzić mechanicznie strukturę namiotu, jak również doprowadzić do nieodwracalnego zawilgocenia.

obraz

Materace dmuchane- wersja, z którą zawsze sobie poradzisz 

Na stronie internetowej: https://www.e-horyzont.pl/camping/maty-i-materace/materace-dmuchane.html możemy wybrać dla siebie dmuchane materace i maty, które będą doskonałym uzupełnieniem każdego namiotu, jak również mogą stanowić samodzielne elementy do spędzania przyjemnego czasu na plaży, biwaku czy leśnych ścieżkach pod gołym niebem. Są to produkty niezwykle łatwe do zainstalowania oraz złożenia - wystarczy je tylko napompować, a następnie zamknąć zawór z dopływem powietrza, by móc cieszyć się miękką i przyjemną powierzchnią do snu w każdych warunkach.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama