Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Gdzie znaleźć antyki w Warszawie? Poznaj sprawdzone sposoby na poszukiwanie perełek!

Gdzie znaleźć antyki w Warszawie? Poznaj sprawdzone sposoby na poszukiwanie perełek!

reklama

Od wielu lat obserwujemy rosnącą popularność odnawiania i przerabiania starych rzeczy, a w szczególności mebli i innych przedmiotów użytkowych. Starocie, po odpowiedniej renowacji, wkomponowane we współczesne wnętrza nadają im charakteru vintage i stylu. Warto zatem poszukać perełek dawnego designu i cieszyć się ponadczasowymi antykami we własnym domu. Gdzie je znaleźć? Zobaczmy!

Antyki na sprzedaż – gratka dla miłośników minionych lat

Meble, przedmioty użytkowe, dekoracje z dawnych czasów, przywołują często nie tylko wspomnienia, ale także przybliżają zamierzchłe epoki oraz panujący w nich styl i kunszt wytwórczy. Meble z 20-lecia międzywojennego znacznie różnią się od tych, które królowały w latach 50. Czy 70. XX wieku. Jeśli chcemy wprowadzić do swojego mieszkania, domu czy firmy nostalgiczny i przyciągający spojrzenia akcent, warto sięgnąć po antyki.

Możemy zdecydować się na profesjonalnie odnowione i wystawione na sprzedaż przez sklepy stacjonarne lub internetowe przedmioty, czy też pokusić się o samodzielne odnowienie starych mebli i innych produktów do wnętrz.

Druga z opcji wymaga nieco wiedzy, umiejętności technicznych i cierpliwości, bo proces renowacji i przeróbki mebli jest czasochłonny, a jak najbliższe odwzorowanie oryginalnego wyglądu wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia.

Na szczęście istnieje alternatywa. Jeśli marzą nam się np. oryginalne meble ludwikowskie czy w stylu art déco, pięknie wyglądające mimo upływu wielu lat, to warto postawić na zakup przedmiotów po renowacji. Niewprawiona osoba może bowiem zupełnie bezwiednie zniszczyć prawdziwą perełkę w taki sposób, że jej uratowanie będzie praktycznie niemożliwe. Lepiej unikać takich sytuacji.

Najlepsze antyki w Warszawie – sprawdzone miejsca

Decydując się na zakup odrestaurowanego przez profesjonalistę mebla lub innego przedmiotu, warto poszukać sprawdzonych, polecanych sprzedawców. Najlepiej, jeśli będą posiadali sklep stacjonarny sprzedający antyki w stolicy lub wystawiali swoją ofertę na różnego rodzaju targach, jak Targi Antyków – w ten sposób antyki w Warszawie sprzedają Antyki Bronisze.

Odwiedzenie takiego miejsca daje nam możliwość wyboru spośród ogromnej gamy pięknych przedmiotów, oferowanych przez wielu sprzedawców, specjalizujących się w przeróżnych rodzajach umeblowania, ale i obrazach, pamiątkach z okresu II Wojny Światowej czy biżuterii. Na takim wydarzeniu z pewnością każdy znajdzie dla siebie jakąś perełkę, która nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

A może internetowy sklep ze starociami?

Nie mieszkasz w Warszawie, lub nie masz czasu, by przyjechać na targi staroci? Nic straconego! Profesjonalne firmy, które specjalizują się w odnawianiu przedmiotów z dawnych lat, jak Antyki Bronisze, działają także online. 

W ten sposób szybko zapoznasz się z dostępnymi w danej chwili ofertami – wystarczy laptop lub smartfon z dostępem do internetu. Właściciel serwisu dba m.in. o dużą liczbę kluczowych informacji o produkcie, czy szczegółowych zdjęć przedmiotów. Nie zabraknie też detali, które mogą interesować pasjonatów, w tym:

  • Kraj pochodzenia,
  • Materiał wykonania,
  • Historii, która wiąże się z danym przedmiotem.

Dla własnego bezpieczeństwa, aby nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom, warto zawczasu sprawdzić, czy właściciel sklepu internetowego jest legalnie działającym przedsiębiorcą, poszukać na jego temat opinii w Internecie czy też zadać pytanie na branżowych forach dyskusyjnych. Jeśli to godny zaufania kontrahent, to już pobieżna lektura opinii na jego temat może nam znacznie ułatwić podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie! 

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama