Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak dobrze wybrać płytki do kuchni i łazienki?

Jak dobrze wybrać płytki do kuchni i łazienki?

reklama

Płytki zarówno łazienkowe jak i kuchenne mają służyć nam przez długie lata, dlatego wybierając takowe do naszego pomieszczenia musimy mieć na uwadze ich jakość oraz wybrać takie, które są solidnie wykonane z największą precyzją. Wiadomo również, że przy wyborze płytek do kuchni musimy kierować się innymi względami niż przy wyborze tych do łazienki. W naszym artykule postaramy się pomóc Ci w tym wyborze!

Jak odpowiednio wybrać płytki?

Aby wybrać płytki ceramiczne, które będą miały służyć nam latami przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich trwałość oraz solidne wykonanie. Płytki do kuchni powinny zdecydowanie być łatwe w czyszczeniu oraz odporne na zabrudzenia materiału. Przy częstych czynnościach wykonywanych w kuchni takich jak zmywanie czy gotowanie warto zadbać o płytki, z których łatwo będziemy mogli usunąć bród. Jako płytki kuchenne doskonale sprawdzą się te wykonane z kamienia naturalnego, terakoty czy gresu.

Zarówno kuchnia jak i łazienka są to niezwykle wymagające pomieszczenia, jeżeli chodzi o wybór płytek. W obu z nich codziennie mierzyć musimy się z wilgocią, bałaganem czy tłuszczem, dlatego wybór płytek do nich musi być tym bardziej przemyślany.

Przy wyborze płytek do kuchni oraz łazienki polecamy również zwrócić szczególną uwagę na ich porowatość. Nasiąkliwość jest bardzo ważnym parametrem odnoszącym się do płytek kuchennych i łazienkowych. Przy częstym kontakcie z wodą istotne jest zadbanie, aby płytki nie pochłaniały jej za dużo.

Ponieważ mówi się, że kuchnia jest sercem całego domu, przy wyborze płytek na jej podłogę warto zwrócić uwagę na ich antypoślizgowość. Jest to szczególnie ważny aspekt, jeżeli w naszym domu są dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne. Posiadanie płytek antypoślizgowych pozwoli nam na zadbanie o bezpieczeństwo, które jest przecież tak ważne!

Jeżeli jesteś posiadaczem kuchni o małym metrażu przy wyborze odpowiednich płytek powinieneś także zwrócić uwagę na ich kolor oraz wielkość. Warto zdecydować się na jasne, błyszczące barwy, które odbijając światło sprawią, że wnętrze Twojej kuchni optycznie się powiększy i nada mu głębi.

Jeżeli chodzi o wybór płytek do łazienki, to tutaj polecamy skupić się na ich fakturze i powierzchni, która najlepiej jakby była gładka i równa. Decydując się na nierówną fakturę płytek ryzykujemy problematycznym ich czyszczeniem z uwagi na wiele zakamarków. Biorąc pod uwagę, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym gromadzi się sporo brudu- jest to bardzo ważny aspekt. Posiadając małą łazienkę polecamy tak jak w przypadku płytek kuchennych zwrócić uwagę na ich kolor oraz rozmiar. Do małych łazienek świetnie pasują płytki o większym formacie, ponieważ sprawiają, że wnętrze optycznie się powiększa i jest bardziej jednolite. Do ocieplenia wnętrza idealnie sprawdzą się płytki drewnopodobne. Aby wnętrze Twojej łazienki stanowiło spójną całość warto zdecydować się na te same płytki ścienne jak i podłogowe. Daje to bardzo nowoczesny, minimalistyczny oraz elegancki efekt, który nada wnętrzu łazienki dodatkowej estetyki.

obraz
Źródło www.in360.pl

Polecani producenci płytek

Przy wyborze płytek do kuchni oraz łazienki musimy również pamiętać o wyborze polecanego i solidnego producenta. Płytki Tubądzin, to najwyższa jakość wykonania oraz precyzja co do minimetra. Płytki wychodzące z logo tego producenta są znane ze swojej unikatowej formy oraz doskonałej jakości, która gwarantuje ich użytkownikowi długoletnią ich eksploatację. Co więcej u producenta płytek Tubądzin znajdziesz wiele różnorodnych rodzajów, rozmiarów, kolorów oraz materiałów wykonania płytek. Każdy więc nawet ten najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Kolejnym wartym polecenia producentem płytek jest Marazzi. Płytki produkowane przez tą włoską markę, to istne połączenie bogactwa rozwiązań oraz świetnych i solidnych materiałów. Producent znany jest z pierwszorzędnej jakości swoich produktów oraz ich rozpoznawalności na całym świecie. Wybierając płytki warto zapoznać się z asortymentem obu tych producentów!  Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci w kupnie doskonałych płytek kuchennych oraz łazienkowych. Życzymy udanych zakupów!

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama