Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jaki internet domowy wybrać? Warszawa pod lupą!

Jaki internet domowy wybrać? Warszawa pod lupą!

reklama

Szybki internet to komfort, na który warto sobie pozwolić. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze usługi w stolicy i przedstawiamy kilka cennych wskazówek: na co zwrócić uwagę wybierając internet w bloku oraz jak dobrać ofertę do swoich potrzeb.

Internet w bloku – na co zwrócić uwagę, mieszkając w Warszawie?

Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z listą usług dostępnych w danej lokalizacji. Mieszkańcy stolicy najczęściej mogą wybierać spośród dwóch popularnych rozwiązań, a każde z nich ma swoje atuty.

  • Internet mobilny – z tej usługi można korzystać zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Ponadto nie trzeba posiadać dodatkowych urządzeń, a instalacja odbywa się w ciągu kilku chwil. Warto jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach. Mowa tu głównie o limicie transferu danych. To duży problem dla osób, które często korzystają z sieci.
  • Internet stacjonarny (światłowodowy) – najwygodniejsze rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą cieszyć się dostępem do internetu bez ograniczeń. Tego typu usługi są bardzo łatwo dostępne.

Najlepiej wybrać ofertę renomowanej firmy, która od dawna zapewnia klientom internet domowy na terenie danego miasta i dokładnie przeanalizować dostępne propozycje. 

Najszybszy internet domowy w Warszawie – czym kierować się podczas wyboru?

O wyborze usług nigdy nie powinien decydować przypadek. Wystarczy jednak rzucić okiem na kilka ważnych elementów, a szybki i bezawaryjny internet domowy będzie na wyciągnięcie ręki.

  • Prędkość łącza – kluczowy parametr, który wpływa na płynność działania sieci.W praktyce szybki internet przekłada się na wygodną pracę i rozrywkę, a także bezproblemowe pobieranie dużych plików.
  • Limit przesyłu – większość użytkowników decyduje się na internet domowy bez limitów. Jeżeli jednak sporadycznie korzystasz z sieci, oferta ograniczona transferem danych może być korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem.
  • Czas umowy – rynek usług internetowych dość szybko się zmienia, a co jakiś czas operatorzy oferują nowoczesne rozwiązania. Dlatego najlepiej podpisać umowę na krótki okres (np. 6 miesięcy czy rok) lub bez zobowiązań – z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.
  • Pakiet usług – wygodnym rozwiązaniem może być wybór pakietu usług, który obejmuje internet i telewizję. 

Pamiętaj również, aby dobrze zapoznać się z umową i zwrócić uwagę na wszystkie niuanse. Dzięki temu unikniesz nieporozumień. 

Internet światłowodowy – dlaczego warto?

Za wyborem światłowodu przemawia przede wszystkim stabilność połączenia. Odporność na zakłócenia magnetyczne i radiowe sprawi, że sygnał bez problemu dotrze do lokalizacji użytkownika. Kolejne zalety to szybkość oraz brak limitu danych. 

Duże znaczenie ma również łatwość instalacji oraz możliwość wygodnego korzystania z sieci za pośrednictwem kilku urządzeń jednocześnie. Mieszkając w Warszawie i poszukując dobrego internetu domowego trudno o lepszą propozycję.

Gdzie w Warszawie jest dostępny światłowód?

Dziś internet światłowodowy stanowi powszechną technologię, która jest dostępna w wielu miejscach stolicy. Aby dowiedzieć się, jaki jest zasięg światłowodu w Warszawie, należy wejść na stronę operatora i poszukać mapy zasięgu. W Play wystarczy wypełnić prosty formularz. Po wpisaniu adresu pojawi się informacja, z jakiego typu połączenia można korzystać w danym rejonie.

Internet domowy od Play – zestawienie ofert 

Decydując się na internet domowy w Warszawie, doskonałym wyborem będzie światłowód od Play. Miesięczne koszty nie są wysokie i zależą od szybkości połączenia. Ponadto każdy z poniższych wariantów obejmuje dostęp do telewizji oraz modemu z inteligentnym WiFi.

  • 150 Mb/s – 30 zł
  • 300 Mb/s – 40 zł
  • 500 Mb/s – 50 zł
  • 750 Mb/s – 60 zł

Podane ceny dotyczą klientów Play, którzy zawierają umowę na okres 6 miesięcy. Można również zdecydować się na wariant roczny lub bez zobowiązań. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie operatora. 

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama