Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wiosna – gdzie wybrać się na pierwszą przejażdżkę po zimie?

Wiosna – gdzie wybrać się na pierwszą przejażdżkę po zimie?

reklama
Sezon rowerowy dla wielu osób rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny. Promienie słoneczne za oknem zachęcają do tego, aby wyjąć rower po zimie, nieco go odświeżyć i wybrać się na dłuższą lub krótszą przejażdżkę rowerową. Jednak gdzie dokładnie warto jechać po zimie? Na co należy zwrócić uwagę, wybierając trasę na pierwszą przejażdżkę rowerową?

Przejażdżka po okolicy – idealna trasa na powrót po zimiePierwsza przejażdżka rowerem po zimie dla wielu osób może być nieco trudna. Wiele osób zastanawia się również nad tym, czy poradzi sobie z pokonaniem większego dystansu. W końcu nie każdy zimą dbał w odpowiedni sposób o kondycję fizyczną. Zima to okres, gdy zdecydowanie częściej przesiadujemy przez TV, gramy na konsoli lub po prostu wybieramy inne formy rozrywki, jak np. kino i teatr. Takie osoby, które miały mniejszą aktywność fizyczną zimą, przede wszystkim powinny rozważyć przejażdżkę rowerem po okolicach. Będzie to znakomita trasa na przetarcie.

Poza tym przejażdżka rowerowa po okolicach daje nam ten komfort, że zawsze możemy bez problemu wrócić do domu. Po okresie zimowym nawet rower może być nieco zastygnięty, przez co szansa na wystąpienie awarii roweru jest znacznie większa. Odbywając przejażdżkę rowerem po okolicy z pewnością będziemy czuć się pewniej, zarówno jeśli chodzi o nasze przygotowanie fizyczne, jak i przygotowanie roweru do sezonu.

Morze, jeziora i rzeki – świetna opcja na pierwszą przejażdżkę wiosennąPierwsze promienie słoneczne wczesną wiosną zachęcają do wyjścia na zewnątrz. I w takich momentach warto udać się na przejażdżkę rowerową w miejsca, które pozwolą nam zbliżyć się z naturą. Niewątpliwie takimi miejscami są zbiorniki wodne – morze, jeziora i rzeki.

Mówi się, że najbardziej prozdrowotna wizyta nad morzem jest w okresie zimowym. To właśnie wtedy można nawdychać się sporych ilości jodu. Jednak wiosenna przejażdżka rowerowa na nadmorskich ścieżkach rowerowych również może pozytywnie wpłynąć na naszą kondycję. Dodajmy, że nad polskim Morzem Bałtyckim oraz wokół polskich jezior znajduje się sporo ścieżek rowerowych, co zachęca do wybrania tych miejsc na pierwszą przejażdżkę rowerową. Dlaczego warto wybrać się nad wodę na pierwszą przejażdżkę rowerową wiosną?

-nadmorski jod pozytywnie wpłynie na pracę układu oddechowego,
-pobyt w słoneczny dzień nad wodą pozytywnie odbije się na zdrowiu psychicznym,
-wokół polskich zbiorników wodnych znajduje się mnóstwo ścieżek rowerowych,
-możliwość zobaczenia pięknych krajobrazów pokonując trasy wokół morza, jezior i rzek.

Pierwsza przejażdżka rowerowa i piknikCiekawą opcją na pierwszą przejażdżkę rowerową po zimie jest również wyprawa do lasu lub do parku. Zarówno las, jak i park to miejsca, w których można zorganizować piknik. Można więc za jednym razem połączyć dwie przyjemne formy spędzania czasu wiosną i latem. Wybierając taką formę przejażdżki rowerowej, warto jednak zadbać o mocny bagażnik rowerowy, który pozwoli nam spakować potrzebne rzeczy na piknik. Do bagażnika można przymocować również dodatkowy koszyk. Warto zamontować na rower także sakwę rowerową. Część rzeczy możemy również spakować w plecak, który podczas wyprawy rowerowej również może okazać się przydatny.

Jak więc widać, Polska oferuje bardzo dużo pięknych i różnorodnych miejsc, które idealnie nadają się na pierwszą przejażdżkę rowerową po zimie. Oczywiście dokładne miejsce musimy dobrać względem naszej kondycji fizycznej, tego czy będziemy jeździć sami, z dziećmi lub większą grupą znajomych, czy też względem pogody, która panuje danego dnia.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama