Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zajęcia grupowe w ramach akcji LATO W MIEŚCIE W MUZEUM ZIEMI

Zajęcia grupowe w ramach akcji LATO W MIEŚCIE W MUZEUM ZIEMI
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty letnich warsztatów w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Każdy temat to furtka do nieoczywistego odkrywania naszej Planety, poszerzania wiedzy i rozwijania wyobraźni. Wyruszcie z nami w wakacyjną podróż w głąb i w przeszłość Ziemi!

W lipcu czekają na Was warsztaty botaniczne, podczas których wykonamy „Letni zielnik miasta”, a także warsztaty paleozoologiczne, podczas których nauczymy się „Jak odczytywać skamieniałości”. W sierpniu wybierzemy się do bursztynowego lasu, by odkryć tajemnice „Czasu zatrzymanego w bursztynie”. Wakacje zwieńczą warsztaty „Młodzi poszukiwacze skarbów natury”, podczas których będziecie mogli poznać tajniki pracy geologów.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Zapisy / tel. 22 629-74-79
Na warsztaty w ramach letniej akcji edukacyjnej obowiązuje wstęp wolny.

Plan warsztatów ⤵️

LETNI ZIELNIK MIASTA
Termin: od 1 do 28.07.2023 i od 14 do 31.08.2023 / orientacyjny czas trwania zajęć do 2 h
Wiek uczestników: 7–12 lat / orientacyjna wielkość grupy: 20-25 osób
[Termin dla uczestników indywidualnych: 2.07.2023 (niedziela) / godz. 11.00]
Każda pora roku na swój wyjątkowy sposób pozwala odkrywać rośliny i poznawać etapy ich rozwoju. Lato to najlepszy czas, by obserwować rośliny w pełnym rozkwicie, dojrzewające i owocujące. To także idealna pora, by zachowywać ich piękno w pamięci i na kartach zielników – także będąc w mieście. Po raz kolejny zapraszamy na spacer po Warszawskiej Skarpie, by poznawać i odkrywać piękno rodzimych drzew, a także zebrać okazy, które wykorzystamy podczas prac warsztatowych.

JAK CZYTAĆ SKAMIENIAŁOŚCI?
Termin: od 1.07 do 31.08.2023 / orientacyjny czas trwania zajęć 60 minut
Wiek uczestników: 7–12 lat / orientacyjna wielkość grupy: 20-25 osób
[Termin dla uczestników indywidualnych: 23.07.2023 (niedziela) / godz. 11.00]
Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności – czytamy teksty, książki, możemy odczytywać matematyczne wzory, nuty, nawet obrazy! A jak odczytywać informacje, które kryją w sobie skamieniałości?
Podczas warsztatów poznamy niesłychane bogactwo istot żywych, niegdyś zamieszkujących naszą Planetę, których szczątki zachowały się do naszych czasów w formie skamieniałości. Uczestnicy poznają różne typy skamieniałości oraz sposoby powstawania skamieniałości śladowych, takich jak np. odciski. Dowiedzą się również, czego dowiadujemy się z nich o przeszłości Ziemi.
W części warsztatowej zajęć wykonamy odcisk w piaskowej masie, która po zastygnięciu zamieni się w twardą „skałę”. Własnoręcznie zrobioną „skamieniałość śladową” będzie można zabrać do domu jako pamiątkę zajęć. Podczas warsztatów uruchomimy również naszą wyobraźnię, malując kopie muszli amonitów oraz innych kopalnych organizmów i dobierając odpowiednie dla nich kolory.

CZAS ZATRZYMANY W BURSZTYNIE
Termin: od 1 do 31.08.2023 / orientacyjny czas trwania zajęć 60 minut
Wiek uczestników: 7–12 lat / orientacyjna wielkość grupy: 20-25 osób
[Termin dla uczestników indywidualnych: 6.08.2023 (niedziela) / godz. 11.00]
W naszej wakacyjnej wędrówce po tajemnicach Muzeum Ziemi wybierzemy się w spacer po… „bursztynowym lesie”. To będzie prawdziwa podróż w czasie – ponad 40 mln lat wstecz! Dowiemy się gdzie rosły „bursztynowe lasy” i dlaczego drzewa żywicują. Uruchomimy nasze zmysły, poznając właściwości bursztynu. Dowiemy się także, w jaki sposób powstają inkluzje, i poznamy mieszkańców „bursztynowych lasów”, dla których czas zatrzymał się w kropli bursztynu.

MŁODZI POSZUKIWACZE SKARBÓW NATURY
Termin: od 14 do 31.08.2023 / orientacyjny czas trwania zajęć 1,5 h
Wiek uczestników: 7–12 lat / orientacyjna wielkość grupy: 20-25 osób
[Termin dla uczestników indywidualnych: 27.08.2023 (niedziela) / godz. 11.00]
Poczujemy się niczym bohaterowie filmów o gorączce złota, poznając metody poszukiwania cennych kruszców. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe zagadnienia związane z minerałami, skałami i skamieniałościami oraz zaznajomią się z warsztatem poszukiwacza skarbów natury. Podczas części praktycznej czeka nas praca z młotkiem i dłutem oraz z miskami do płukania złota i minerałów ciężkich.

Zapisy / tel. 22 629-74-79
Na warsztaty w ramach letniej akcji edukacyjnej obowiązuje wstęp wolny.

Organizator:
PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
Aleja Na Skarpie 20/26 i 27

Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest KGHM Polska Miedź
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama