Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ŚWIĘTO ULICY STALOWEJ PO RAZ DRUGI

ŚWIĘTO ULICY STALOWEJ PO RAZ DRUGI
Przed nami druga edycja „Święta ulicy Stalowej”, które w tym roku odbędzie się w weekend 17-18 czerwca.

W ubiegłym roku organizowana po raz pierwszy impreza przyciągnęła mieszkańców zarówno prawobrzeżnej, jak i lewobrzeżnej Warszawy. Na Stalowej bawiło się około 2,5 tysiąca uczestników.

Teraz na terenie zamkniętej Stalowej (między ulicami Czynszową a Szwedzką) pojawią się cztery strefy wypełnione atrakcjami i wydarzeniami: Gastro, Gier i animacji, Sąsiedzka i Koncertowa.

Każdy dzień będzie swój charakter – i hasło przewodnie.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
W sobotę (17 czerwca) Stalowa zachwyci nas „Praską labą” – nawiążemy w działaniach do praskiego klimatu ulic i podwórek oraz muzyki i historii prawobrzeżnej Warszawy. W strefie koncertowej wystąpią Wesołe Mazurki z Pragi i Duże Mazurki, Cukier, Grzeczni Chłopcy oraz Kosmiczni Warszawa, a w ciągu dnia Heniek Małolepszy przywróci muzykę na krawężniki i podwórka.

W niedzielę (18 czerwca) pojawi się „Warszawski sznyt” – dzień odpoczynku, śniadania sąsiedzkiego, teatrów ulicznych oraz jazzu, muzyki klasycznej i dawnych szlagierów z restauracji Warszawy dwudziestolecia międzywojennego. Tego dnia usłyszymy ze sceny: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet, Warsaw Camerata a’la Carte i Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, a po ulicy będzie krążyć z muzyką Orkiestra Na Dużym Rowerze.

Oprócz tego na Święto złoży się wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, m. in.: spektakle, warsztaty taneczne i plastyczne, śniadanie sąsiedzkie, animacje, gry i zabawy, gry wielkoformatowe dla dzieci i dorosłych, spacery historyczne, koncerty podwórkowe i balkonowe i wiele, wiele innych.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp będzie wolny.
Pełen program znajdziesz w wydarzeniu na waw4free!

Pierwsze Święto ulicy Stalowej wyszło tak dobrze, że mieszkańcy zapragnęli kolejnego, więc my – wychodząc im naprzeciw – organizujemy drugą edycję, nadając jej charakter „Praskiej laby” i „Warszawskiego sznytu”. Do zobaczenia na Stalowej! – Katarzyna Sołtys, dyrektorka Domu Kultury „Praga”.

Na wydarzenie będzie można dotrzeć Warszawskim Transportem Publicznym m.in. metrem (stacja Szwedzka), tramwajami na przystanek Czynszowa a także bezpłatnym tramwajem zabytkowym z literą S kursującym na trasach: Czynszowa - Stalowa - 11 Listopada - Targowa - Ratuszowa - Ratuszowa-ZOO oraz Czynszowa - Stalowa - 11 Listopada - Targowa - Kijowska - al. Tysiąclecia - Kawęczyńska - Kawęczyńska-Bazylika.

Organizator: Dom Kultury "Praga"
Współorganizatorzy: Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Samorząd Województwa Mazowieckiego
Partnerzy: Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ, Na prawa Warszawa, Galeria Wileńska, Ksiuty w środku, Warszawski Transport Publiczny, Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej
Patroni medialni: TVP3 Warszawa, RDC, Waw4free, Gazeta "Mieszkaniec"
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama