Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

13. edycja międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!”

13. edycja międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!”
Już po raz 13 Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do wakacyjnej rodzinnej przygody. Dla wszystkich, którzy mają detektywistyczną „żyłkę”, ale także tych, którzy lubią odkrywać nowe miejsca i lubią zagadki.

Wakacje w mieście, mogą być także wspaniałe, jak w wymarzonym, odległym miejscu. Tuż za rogiem możemy znaleźć równie interesujące i ciekawe miejsca, o których nie mieliście zupełnie pojęcia. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wejść na stronę: www.razdwatrzywarszawiak.pl a wakacyjna nuda nie będzie miała żadnych szans.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Dlaczego bardzo starannie wykonywano świeczniki? Co robi Misiołek w Muzeum Niepodleglości? W którym muzeum znajduje się symboliczny klucz do miasta Savannach? Dlaczego podkowa przynosi szczęście? Co to jest fulguryt? Dlaczego kiedyś królewskie łóżka były takie krótkie? Kto ukrywał się pod pseudonimem „Wiktor”? Kto nosił lunulę? Co robi krokodyl w Muzeum Farmacji? Kim był Zisza? A kto miał konia o imieniu „Bajka”? Czy wiesz, jaką nazwę mają mongolskie szachy? A może wiesz, który z żyjących na wolności ptaków, uważany jest za najinteligentniejszego? Dlaczego pociąg pancerny nazywa się „Danuta”? Czy Gapiszon i Kwapiszon byli braćmi? Kto urodził się w Zuzeli? Kim byli warszawscy robinsonowie? A może chcesz się dowiedzieć, co robił Wyvern w Czersku? A może zaciekawi Cię, dlaczego nasza noblistka podczas rejsu za Atlantyk, miała problem ze zgaszeniem światła w swojej kabinie? Czy bez i lilak, to ta sama roślina? A może chcesz wiedzieć, gdzie pod Warszawą spadł meteoryt?

O tym wszystkim i innych jeszcze bardziej ciekawych rzeczach, dowiesz się w kolejnej, XIII Edycji międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!” pt. „Szczęśliwa trzynastka, warszawskie mity i przesądy”.

Zaczynamy w poniedziałek 19 czerwca.
Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, z nami nie można się nudzić!
A dla tych, którzy wykonają zadania przynajmniej z ośmiu miejsc przewidziano nagrodę! :)

Strona gry >> link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama