Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Kina ON ART

12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki i Kina ON ART
Powrót Romana Stańczaka do świata sztuki po jego tajemniczym zniknięciu; przybliżenie sylwetki Bread Mana, czyli Tatsumiego Orimoto i jego relacja z chorą na Alzheimera matką; a może historia, która została odnaleziona w obrazach Vermeera lub nowy film Sióstr Bui opowiadający historię niebieskiej marchewki - to tylko cztery propozycje z ponad 60 filmów zakwalifikowanych do 12. edycji Festiwalu ON ART.

Pierwszego lipca, po raz dwunasty rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuki i Kina ON ART. Jest to wydarzenie o wyjątkowej formule, które opowiada o sztuce za pomocą medium filmowego. Festiwalowe filmy prezentowane są zazwyczaj wśród natury, w czasie kin letnich organizowanych na terenie całej Polski, choć nie zabraknie też pokazów w przestrzeniach galeryjnych.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 67 filmów. Zobaczymy portrety artystów profesjonalnych, od wymienionych wcześniej Romana Stańczaka i Tatsumiego Orimoto po sylwetki twórców sztuki amatorskiej. Obok filmów dokumentalnych, pojawiają się również dzieła prywatne, video-arty, refleksyjne dotykające problemów, z którymi aktualnie zmagają się ich autorzy. Wybrany przez Jury repertuar składa się z filmów różnorodnych pod względem tematyki oraz formy.

W ramach Festiwalu będzie można również zobaczyć propozycje filmów dotyczących muzyki i tańca, które są wstępem do odbywającego się w sierpniu w Warszawie pokazu w ramach 2. edycji Festiwalu ON ART - Dance & Music.

Filmy festiwalowe będzie można obejrzeć przed wybranymi pokazami kin plenerowych w Warszawie, m.in. podczas projekcji w ramach projektu "Spotkajmy się pomiędzy" w Miejscu Aktywności Lokalnej w Parku Pięciu Sióstr na Ochocie. Repertuar: link

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Festiwalu: link oraz na media społecznościowe: link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę