Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nabór do IV edycji programu Mazovian Startup

Nabór do IV edycji programu Mazovian Startup
Innowacje siłą rozwoju Mazowsza
Rusza dwuletni, kompleksowy program akceleracyjny
Startupy otrzymają łącznie 150 000 zł na rozwój oraz wsparcie mentorów i partnerów biznesowych.

Województwo Mazowieckie ogłasza rozpoczęcie naboru do IV edycji programu Mazovian Startup. Rok 2023 to 25-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego i nowa, kompleksowa odsłona akceleracji, która zakłada długofalowe, 2-letnie wsparcie aż 60 startupów.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Ponieważ Mazovian Startup dedykowany jest rozwiązaniom odpowiedzialnym społecznie, również ta edycja koncentrowała się będzie na startupach, które łączą w sobie misję społeczną z innowacyjną technologią. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć: zielonych technologii, zrównoważonej produkcji i uprawy, ekologicznej żywności, odpowiedzialnej produkcji, redukcji śladu węglowego. Realizatorem programu finansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego jest Youth Business Poland.

Mazowsze to region innowacji. Wysoka gęstość ludności i rozwinięta infrastruktura komunikacyjna umożliwiają swobodny przepływ informacji i wymianę wiedzy między ludźmi oraz przedsiębiorstwami zarówno w głównych ośrodkach miejskich, takich jak Warszawa, Płock, Ciechanów czy Radom, ale również w otaczających je lokalnych ekosystemach firm produkcyjnych, przemysłowych, jednostkach badawczych czy parkach naukowych. W regionie działa wiele innowacyjnych przedsiębiorstw, które skupiają się na projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych w takich dziedzinach jak informatyka, biotechnologia czy automatyka, Mazowsze jest regionem, w którym powstają nowe rozwiązania i technologie, a przedsiębiorstwa inwestują w badania i rozwój, co przyczynia się do dalszego wzrostu gospodarczego regionu oraz całego kraju.

Mazovian Startup daje możliwość skorzystania z tej bogatej oferty, nawiązując współpracę z Partnerami Programu. W ramach poprzednich edycji programu, zainicjowane zostały współprace, pilotaże czy wdrożenia u Partnerów. Eksperci i Mentorzy biznesowi pracowali ze startupami oraz dzielili się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Partnerami strategicznymi programu są: RohlingSuus, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Carrefour. Partnerzy merytoryczni: PwC, Startup Hub Poland, CIC Warsaw, Foodtech.ac. Partnerzy regionalni: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T), Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Partnerzy medialni: WP i Mam Startup.

Program zakłada również prowadzenie szeroko zakrojonych spotkań edukacyjno- promocyjnych, w tym spotkania ze studentami i doktorantami oraz społecznością startupową. W ubiegłym roku, w poprzedniej edycji programu, w tego typu spotkaniach wzięło udział ponad 500 osób. W IV edycji programu Mazovian Startup planowane jest aż 10 takich spotkań oraz obecność akcelerowanych startupów na konferencjach i eventach branżowych. Nowością tej edycji jest również dołączenie komponentu post akceleracji czyli długofalowej i zindywidualizowanej współpracy z wybranymi startupami, tak aby pomóc im w pozyskaniu środków na rozwój i skalowaniu.

Rekrutacja do pierwszej rundy programu trwa do 12 sierpnia. Jury Programu wyłoni 30 projektów, które otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój. Co więcej, w finałowym etapie pierwszej rundy programu, jego uczestnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 75 tys. zł. Na finalistów czekają również atrakcyjne nagrody dodatkowe Partnerów.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są za pomocą strony: mazovianstartup.ybp.org.pl
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama