Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Korekta powiek: Skuteczne sposoby eliminacji worków i cieni pod oczami

Korekta powiek: Skuteczne sposoby eliminacji worków i cieni pod oczami

reklama

Korekta powiek to jeden z tych zabiegów, które pomagają w odzyskaniu młodego wyglądu. Dzięki usunięciu opadającej skóry powiek, worków i cieni pod oczami wygląda się korzystniej. Pomimo, że plastykę powiek najczęściej wykonuje się ze względów estetycznych, to zdarza się również, że konieczność jej przeprowadzenia podyktowana jest kwestiami medycznymi.

Na czym polega korekta powiek?

Korekcja powiek dolnych i górnych pozwala w znaczący sposób odmłodzić i odświeżyć wygląd, a nierzadko również umożliwia poprawę widzenia. Nazwa tego zabiegu to blefaroplastyka i sprowadza się przede wszystkim do usuwania tłuszczu podskórnego i nadmiaru skóry w taki sposób, aby okolice oczu stały się napięte i pozbawione zmarszczek. Najczęstszym rozwiązaniem jest osobne przeprowadzenie korekcji dwóch dolnych i dwóch górnych powiek, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać obu tych zabiegów jednocześnie. Gdzie przeprowadzane są takie zabiegi? Miejscem, do którego warto się udać jest Fabskin. To profesjonalny gabinet medycyny estetycznej Warszawa, który poleca wielu zadowolonych pacjentów.

Blefaroplastyka – powody estetyczne i wskazania medyczne

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi korekcji powiek, a na skorzystanie z takiego rozwiązania decydują się pacjenci głównie ze względów estetycznych. Wokół oczu znajdują się bowiem tarczki powiekowe oraz struktury ścięgniste oka, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego napięcia oka. Wraz z wiekiem naprężenie tych obszarów ulega zmniejszeniu, co skutkuje zwiotczeniem skóry i w konsekwencji powstawaniem worków pod oczami, zmarszczek i kurzych łapek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że proces ten może spowodować powiśnięcie (opadanie) powieki, co nie tylko wpływa niekorzystnie na wygląd, ale przyczynia się do ograniczenia pola widzenia.

Do opadania lub odwinięcia powieki przyczynić się mogą również poważne problemy i zaburzenia zdrowotne. Mowa tu o takich schorzeniach, jak:

  • Ptoza. Dotyczy wyłącznie powiek górnych i może być wrodzona lub nabyta. Prowadzi do opadania powiek i w konsekwencji zwężenia pola widzenia, co znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie.
  • Ektropion. Polega na odwinięciu jednej lub obu dolnych powiek. To powoduje odsłonięcie spojówek, przerastanie ich nabłonka i w efekcie występowanie stanów zapalnych.

Jak widać zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych konieczne jest przeprowadzenie zabiegów w obrębie oczu. Ich wykonanie warto powierzyć klinice medycyny estetycznej Fabskin, gdyż plastyka powiek Warszawa to jedna z ich specjalności.

Laserowa plastyka powiek

Poza tradycyjnymi formami korekcji powiek, ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się jej laserowy odpowiednik. Taki zabieg pozwala na zwiększenie precyzji lekarza, a podczas jego przeprowadzania krwawienie znacząco się zmniejsza. Ponadto czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy w przypadku laseroterapii. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiego rozwiązania, powinny zdecydować się na wybór zaufanej kliniki medycyny estetycznej, takiej jak wspomniana wcześniej Fabskin. Fachowcy tworzący jej zespół wykonują laserowy lifting powiek Warszawa na najwyższym poziomie. Z ofertą można zapoznać się tu: https://fabskin.pl/plexr-lifting-powiek-bez-skalpela/, do czego zachęcamy.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama