Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Odbiór odpadów przemysłowych i wywóz w miejsce utylizacji

Odbiór odpadów przemysłowych i wywóz w miejsce utylizacji
Odpady przemysłowe powstają zazwyczaj w wyniku działalności gospodarczej firm. Są to śmieci niezwykle niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia człowieka. Ich neutralizacja odbywa się za poprzez przeprowadzenie procesu recyklingu. Odbiór odpadów przemysłowych realizuje uprawniona do tego celu firma.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Odpady przemysłowe powstają zazwyczaj w wyniku działalności gospodarczej firm. Są to śmieci niezwykle niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia człowieka. Ich neutralizacja odbywa się za poprzez przeprowadzenie procesu recyklingu. Odbiór odpadów przemysłowych realizuje uprawniona do tego celu firma. Koniecznie musi ona posiadać niezbędne uprawnienia oraz pozwolenia, dzięki którym transport śmieci przemysłowych w miejsce docelowe będzie odbywać się zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi.

Jakie odpady przemysłowe podlegają utylizacji?

Odpady przemysłowe tworzone są w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, instytucjach, zakładach pracy, fabrykach, szpitalach, magazynach oraz w innego typu miejscach. Cechuje je niezwykle zróżnicowany charakter, ponieważ są to przedmioty i substancje w formie płynnej bądź stałej. Zalicza się do nich: zużyte czyściwo, oleje, płyny chłodnicze, hamulcowe, odpady ropopochodne, zużyte akumulatory, wycofane z obrotu lub przeterminowane leki i inne artykuły farmaceutyczne oraz kosmetyczne, odpady tworzyw sztucznych, odpady przemysłu tekstylnego i odzieżowego, odpady przemysłu spożywczego, przeterminowaną żywność, odpady opakowaniowe, poprodukcyjne odpady przemysłowe, farby, rozpuszczalniki, kleje, lakiery, pianki poliuretanowe, chemię laboratoryjną, odczynniki, zlewki, agrochemię oraz środki ochrony roślin. Dodatkowo do odpadów przemysłowych zalicza się także odpady niebezpieczne – np. sprzęt AGD, urządzenia chłodnicze, elektryczne, elektroniczne i substancje toksyczne. Niebezpieczeństwo śmieci przemysłowych wynika m.in. z faktu, że mają one charakter łatwopalny czy reaktywny. Dlatego też ich utylizacja regulowana jest odpowiednimi przepisami prawnymi.

obraz

Komu powierzyć wywóz śmieci przemysłowych?

Odbiór odpadów przemysłowych Warszawa realizuje upoważniona do tego celu firma – np. Proeko recykling. Przede wszystkim istotne jest dysponowanie specjalistyczną flotą samochodową, która jest przystosowana do przewożenia tego rodzaju śmieci. Odbiór odpadów przemysłowych Radom wykonywany jest przez doświadczoną i wyszkoloną w tym celu załogę. Śmieci ładowane są na pojazd ze szczególną ostrożnością. Następnie z zachowaniem wszelkich względów bezpieczeństwa następuje ich wywóz w miejsce utylizacji. Bardzo ważna jest zatem właściwa segregacja odpadów przemysłowych. Odbywać się musi w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, instytucjach, zakładach pracy, fabrykach, szpitalach, magazynach oraz w każdym innym miejscu, które wytwarza śmieci przemysłowe.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama