Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jakie są różnice między dostawami standardowymi a ekspresowymi i jak wpływają na biznes?

Jakie są różnice między dostawami standardowymi a ekspresowymi i jak wpływają na biznes?
Dostawy standardowe i ekspresowe znajdują się w ofercie wielu firm kurierskich. Wiele osób chcących skorzystać z usług wybranego kuriera zastanawia się, jakie są różnice między nimi oraz którą opcję najlepiej wybrać w danej sytuacji. Z kolei właściciele sklepów internetowych z pewnością zadają sobie pytanie, jakie przełożenie na prowadzenie biznesu ma korzystanie z możliwości dostaw standardowych i ekspresowych. Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w artykule.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama

Standardowe przesyłki dostarczane są zazwyczaj w następnym dniu roboczym, a zgodnie z regulaminami świadczenia usług kurierskich dostawa może zazwyczaj trwać do 3 dni roboczych. Przesyłki ekspresowe natomiast docierają do odbiorców już następnego dnia do określonej godziny porannej (jeśli jest to przesyłka krajowa). W przypadku przesyłek międzynarodowych ich transport, siłą rzeczy, jest dłuższy, gdyż zależy od odległości, którą musi pokonać paczka.

Zarówno w ramach standardowej dostawy kurierskiej, jak i ekspresowej, przesyłki są odbierane od nadawcy, następnie przewożone do lokalnego oddziału, skąd zazwyczaj są transportowane do centralnej lub regionalnej sortowni, stamtąd do filii docelowej, a następnie dostarczane do odbiorcy.

Jak wybór między dostawą standardową a ekspresową może wpływać na biznes?

Dostępność dostawy standardowej i ekspresowej może wpływać na kilka aspektów. Wśród najważniejszych warto wymienić:

  • Zadowolenie klienta. Szybka dostawa może zwiększyć zadowolenie klienta, co może prowadzić do powtórnych zakupów i pozytywnych opinii.
  • Konkurencyjność. Oferowanie dostaw ekspresowych może dać firmie przewagę konkurencyjną, szczególnie jeśli konkurenci oferują tylko dostawy standardowe.
  • Koszty operacyjne. Chociaż dostawy ekspresowe są droższe, mogą zwiększyć efektywność operacyjną poprzez szybsze przepływy towarów i mniejsze zapotrzebowanie na magazynowanie.
  • Zarządzanie zapasami. Szybsze dostawy mogą umożliwić firmom pracę z mniejszymi zapasami, co może prowadzić do oszczędności kosztów.

Wybór między dostawą ekspresową a standardową należy dostosować do potrzeb swoich klientów, a także ograniczeń operacyjnych i finansowych firmy.

Kiedy sprawdzi się wysyłka ekspresowa?

Dostawa kurierska wybierana jest najczęściej przy wysokiej wartości zamówienia, a także wtedy, gdy klient ma pilną potrzebę i chce, by dany produkt dotarł do niego jak najszybciej. Zamawianie produktów o krótkiej dacie przydatności do użycia czy spożycia wymaga zastosowania ekspresowej przesyłki.

Sklepy oferują tego typu rozwiązanie również przy wysyłce produktów premium – wówczas szybka wysyłka może być wliczona w cenę produktu. Warto je także zastosować, jeśli chcemy zdobyć przewagę konkurencyjną, a także, gdy ze sprzedaży konkretnego produktu zyskujemy wysoką marżę.

A kiedy wystarczy dostawa standardowa?

Wybór standardowej dostawy sprawdzi się przy mniej pilnych zamówieniach oraz wtedy, gdy nie chcemy płacić więcej za wysyłkę.

Z punktu widzenia sklepu dostawa standardowa to najlepsze rozwiązanie w przypadku dużej liczby zamówień. Wówczas tradycyjne rozwiązanie ułatwia zarządzanie całym procesem i pozwala uniknąć przeciążenia systemu logistycznego. Sprawdzi się ona także, gdy zapasy na magazynie są wystarczające oraz, gdy wysyłane są produkty o niskiej wartości.

Dostawy standardowe i ekspresowe z GLS

Doskonałym przykładem realizowania dostaw kurierskich standardowych i ekspresowych jest firma kurierska GLS oddział Warszawa i wszystkie pozostałe na terenie całej Polski i za granicą. Przedsiębiorstwo realizuje wysyłkę paczek na terenie kraju i za granicę. Standardowe przesyłki kurierskie krajowe dostarczane są średnio w 48 godzin, a te zagraniczne w 96 godzin.

Kurier GLS oferuje również usługę ExpressParcel, dzięki której przesyłka, za dodatkową opłatą, dociera do adresata na drugi dzień roboczy do godziny 10 lub 12. Można skorzystać również z dostawy paczki w sobotę.

Jeśli już wiesz, jaki rodzaj dostawy będzie najlepszy dla Twojego biznesu, sprawdź szczegółową ofertę usług kurierskich GLS i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama