Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bezpłatny czat z psychologiem dla młodzieży

Bezpłatny czat z psychologiem dla młodzieży
Stan psychiczny polskiej młodzieży systematycznie się pogarsza. Zarząd dzielnicy Wola widzi ten problem i chce mu przeciwdziałać. Młodzi ludzie, będą mogli porozmawiać ze specjalistami za pomocą specjalnego czatu.

- Czat jest prowadzony przez psychologów i terapeutów z wolskich poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- Jest całkowicie anonimowy i przeznaczony wyłącznie dla młodzieży,
- Specjaliści mogą udzielić doraźnego wsparcia oraz pokierować dalszą pomocą,
- Z czatu można korzystać bezpłatnie od poniedziałku do piątku.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Od wybuchu pandemii stan psychiczny polskiej młodzieży pogarsza się z roku na rok, ale tak źle, jak teraz, nie było dawno. Z badania „Młode Głowy” opublikowanego przez Fundację Unaweza wynika, że młodzi ludzie są zestresowani, samotni, nierozumiani i co najbardziej dramatyczne – coraz częściej mają myśli samobójcze. Te badania zostały przeprowadzone na próbie ponad 180 tys. uczniów z całej Polski, więc jego wyniki są miarodajne. – Wnioski są naprawdę zatrważające. 29 proc. młodych ludzi nie ma chęci do życia, co dziesiąty uczeń w Polsce ma za sobą próbę samobójczą, a prawie 40 proc. o nim myśli – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli. – Wiemy, że ten problem dotyczy całej Warszawy i nie omija Woli. Chcemy jednak ograniczyć skutki, zapobiegać i oferujemy bezpłatną, fachową i anonimową pomoc – dodaje.

Od 11 września funkcjonuje specjalny czat, na którym młodzież zmagająca się z kryzysem psychicznym może uzyskać specjalistyczną pomoc. – Najpierw była pandemia i długie miesiące izolacji, później stresujący powrót do szkoły, a potem doszedł do tego jeszcze wybuch wojny za naszą wschodnią granicą – mówi Urszula Kęcik - Staniszewska, radna Woli. – Młodzież ma prawo czuć się zagubiona, a my musimy zrobić wszystko, aby jej pomóc. Czat jest dobrym miejscem, aby zrobić pierwszy krok i być wysłuchanym – dodaje Kęcik - Staniszewska. Wsparcia młodzieży udzielają psychologowie i terapeuci z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2, którzy są do dyspozycji od poniedziałku do piątku. Można się do nich zgłosić w różnych, nawet najtrudniejszych sprawach bez obawy, że będzie się ocenionym lub zignorowanym. – Wspomniane badanie „Młode Głowy” wskazuje, że prawie połowa uczniów ma skrajnie niską samoocenę, a stres dnia codziennego przerasta ponad 80 proc. ankietowanych – wskazuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Czat daje nadzieję, że młodzież zostanie wysłuchana, a także otrzyma fachowe porady, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach – dodaje Strzałkowski.

Z czatem można połączyć się ze stron:
www.zppp1.waw.pl
www.poradnia2.waw.pl
[widget w lewym dolnym rogu / na smartphonach ikonka ze strzałką do góry]

Godziny działania czatu:
Poniedziałek: 10:00-13:00 i 16:00-19:00
Wtorek: 10:00-13:00
Środa: 10:00-13:00
Czwartek: 13:00-16:00
Piątek: 16:00-19:00
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama