Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PUNKT ZWROTNY - bezpłatna edukacja w EkoCentrum

PUNKT ZWROTNY - bezpłatna edukacja w EkoCentrum
PUNKT ZWROTNY - miejsce, w którym zaczyna się zmiana

Punkt Zwrotny to nowe miejsce na mapie Warszawy, w którym rozwiązując ekozagadki można odkryć tajemnice fast fashion. Nowoczesne EkoCentrum powstało na Pradze Północ i od dziś będzie bezpłatnie edukować młodzież (i nie tylko) w zakresie cyrkularności i zrównoważonej mody. Jednak nie będzie to standardowa nauka, a doświadczanie i edukacja poprzez gry!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Tematem przewodnim Punktu Zwrotnego jest branża modowa - to nie przypadek, bo młodzi ludzie budują swoją tożsamość poprzez stroje, dodatki i wygląd. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rocznie produkujemy aż 62 miliony ton odzieży, a co piąta rzecz nigdy się nie sprzedaje i zostaje odpadem, a zaledwie 1 procent ubrań jest recyklingowana. Dodatkowo, produkcja ciuchów to nie tylko zużywanie materiałów, to też zużywane zasoby. Wyprodukowanie tylko jednego t-shirta to ponad 8 tysięcy litrów wody prawie dwa razy tyle ile mieści się w standardowym basenie ogrodowym.

Raporty trąbią o tym, że młodzież słyszała o zmianach klimatu, ale nie ma dostatecznej wiedzy i narzędzi żeby zrozumieć ich konsekwencje, dlatego często przyjmują bierną postawę wobec tego zjawiska. “Jeśli i tak mam umrzeć to niech to będzie w modnych butach” powiedział nam podczas wywiadów pewien nastolatek. To był impuls do stworzenia alternatywnej formy edukacji ekologicznej. Gra, współpraca, dobra grafika, multimedia i ekspercka wiedza przekazana w interaktywnej formie to składowe przepisu na Punkt Zwrotny. Od 10 lat projektujemy innowacyjne narzędzia do edukacji ekologicznej, a stworzenie interaktywnego EkoCentrum było największym marzeniem Mamy Projekt. Wpadnijcie i przekonajcie się sami jak wyszło. - zaprasza Małgosia Żmijska z fundacji Mamy Projekt.

Młodzież szkolna może już bezpłatnie odwiedzać Punkt Zwrotny, a co ich czeka w środku tłumaczy Joanna Studzińska z fundacji Mamy Projekt: Zapraszamy grupy młodzieży szkolnej do wspólnej zabawy w czterech pokojach tematycznych. W każdym z nich, poprzez zagadki i gry można odkrywać kolejne tajemnice fast fashion. Gracze będą wyłapywali manipulacje w reklamach i Social Mediach, zobaczą cyrkularność w praktyce, gdy posegregują odpady sprawdzą jak czytać metki. Będą ratować las ścięty pod produkcję wiskozy i liczyć ile wody potrzeba do produkcji bawełny. Na koniec wszyscy spotkamy się w okrągłym forum, gdzie razem z edukatorem utrwalimy wiedzę zdobytą w Punkcie Zwrotnym. Sukces tego miejsca to angażująca edukacja, ale też dynamiczne ilustracje autorstwa Kingi Offert.

EkoCentrum Punkt Zwrotny mieści się przy ul. Jagiellońskiej 88 w dawnej bramie FSO (teraz FSO Park). Żeby wziąć udział w bezpłatnym oprowadzaniu klasy - wystarczy się zapisać przez formularz >> link

W weekendy w Punkcie Zwrotnym będą odbywać się warsztaty less waste, spotkania, wymiany ubrań, a EkoCentrum będzie współpracować z różnymi organizacjami ekologicznymi.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama