Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Niezwykła ławka zawiśnie nad Wisłą

Niezwykła ławka zawiśnie nad Wisłą

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Od 28 czerwca mieszkańcy Warszawy będą oglądać Wisłę, korzystając z lewitującej ławy.

„Ikar” projektu Jana Sukiennika to lewitująca – podparta na „niewidzialnych" lustrzanych nóżkach – ława. Uroku dodaje jej przeskalowanie, które sprawia, że nawet najwyższy dorosły powróci na niej do czasów dzieciństwa. Położona na małym wzniesieniu, jest znakomitym punktem do obserwowania wody w Wiśle. To dzięki jej konstrukcji oderwiemy się od podłoża! W procesie tworzenia autor połączył beton z drewnem, dlatego obiekt będzie miał zaskakującą fakturę. Odsłonięcie rzeźby nastąpi 28 czerwca (niedziela) o godzinie 12.00, w samo południe, na żoliborskich bulwarach wiślanych (okolice Mostu Gdańskiego i Cytadeli).
Inspiracją dla projektu „Ikara” były drewniane, proste ławeczki, które można napotkać w sielskich zakątkach – zwykle w odosobnieniu i z malowniczym widokiem – mówi Jan Sukiennik, autor, architekt, współlaureat Nagrody architektonicznej tygodnika „Polityka” oraz współnominowany do nagrody im. Miesa van der Rohe za projekt Służewskiego Domu Kultury (wspólnie z WWAA). Jan Sukiennik to także współautor nagradzanych projektów – wystawy dla Muzeum warszawskiej Pragi, aranżacji Łódź Design Festival i Klubu Kultury na Saskiej Kępie.

ASOCJACJE to wspólny projekt Fundacji Bęc Zmiana i firmy Lafarge, który wykorzystuje elementy powszechnie wiązane z Warszawą: beton, zieleń i rzekę. Połączenie wydobywa z nich to, co najlepsze – zachęcając do korzystania z niedawno odnowionych żoliborskich bulwarów. Od niedzieli 28 czerwca na zielonym odcinku między Mostem Gdańskim a Cytadelą, na tle Wisły będą stać już wszystkie cztery betonowe rzeźby – instalacje powstałe w ramach projektu.

Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od m. st. Warszawy we współpracy z biurem Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nadbrzeża Wisły oraz dzielnicą Żoliborz. Wydarzenie jest częścią inicjatywy "Otwieramy Żoliborz”.
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana | Partner: Lafarge | Współpraca: Fundacja
Beton, Urząd dzielnicy Żoliborz
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!